Ak sa ti zdá, že vývoj mobilných telefónov už niekoľko rokov stojí na mŕtvom bode, nemusí to tak presne byť. Skvelou ukážkou v tomto prípade môže byť aj DBEIF D2017, ktorý je nabitý zaujímavými funkciami. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tradičné mobily ešte neumierajú a väčšina nových modelov si zakladá predovšetkým na nekompromisnej konštrukcii, ktorá vydrží všetko. V úvode spomínaný DBEIF D2017 je veľký 149 x 72 x 27.3 mm, čo odpovedá približne 3 priemerným 5,5-palcovým smartfónom položených na sebe. Konštrukcia je tvorená predovšetkým extra tvrdým a plastovým krytom s kovovými blokmi po bokoch. Celkovo sa hmotnosť vyšplhala až na 350 g.

zdroj fotografie: Banggood.com

Ultra veľká batéria

Za všetkým stojí predovšetkým extra veľká 9800 mAh batéria, ktorá spolu so zabudovaným USB výstupom robí z tohto mobilu aj účinnú powerbanku. Samotný beh zariadenia je veľmi úsporný. Vo vnútri totiž nájdeme použitý čipset od spoločnosti MediaTek, 128 MB pamäte RAM a menej než 2 GB interného úložiska. Nechýba ani možnosť rozšírenia kapacity pomocou microSD karty do veľkosti 8 GB. To všetko stačí pre beh špeciálneho operačného systému.

zdroj fotografie: Banggood.com

Kúpiť DBEIF D2017 za 33 €

Použitý 3,5-palcový displej ponúka rozlíšenie iba 480 x 320 s jemonsťou 164 ppi, čo je presne rovnaká veľkosť a rozlíšenie ako mal úplne prvý iPhone. Použitý displej je zároveň vybavený dotykovou vrstvou a môže byť použitý aj na pre prevod rukopisu na text. Tento zaujímavý kúsok techniky však obsahuje aj drobný fotoaparát s rozlíšením menším než 1 megapixel. Mobil podporuje DualSIM funkcionalitu pre obe SIM karty v režime 2G.

zdroj fotografie: Banggood.com

Analógové vysielanie na Slovensku nefunguje od roku 2011

Možno najväčším lákadlom môže byť schopnosť prijímať analógové TV vysielanie vďaka vysúvacej anténe. Teraz ťa však musíme sklamať, lebo na Slovensku skončilo analógové vysielanie v roku 2011, podobne ako vo väčšine krajín sveta. Do roku 2018 je ešte možné sledovať analógovú TV v Číne a do roku 2020 na Filipínach. Mobil sa predáva v 4 farebných verziách. Balenie obsahuje nabíjací USB adaptér, microUSB kábel, manuál v čínštine a vymeniteľnú batériu. Aktuálna cena DBEIF D2017 je menej ako 33 € s dopravou zadarmo.

zdroj fotografie: Banggood.com

zdroj fotografie: Banggood.com

O autorovi
Juraj Vasek
Študujem na Minerva Schools at KGI v San Franciscu. Okrem písania článkou sa venujem tvobe najčastejšie webových stránok a práce s dátami. Aktuálne používam Xiaomi Mi6. V prípade otázok sa ma môžeš kontaktovať na [email protected]