Myšlienka, že by ho mal nahradiť kaskadér, je pre neho desivejšia ako pohľad na zlomený členok, ktorý si privodil pri akčnej sekvencii na nakrúcaní filmu Mission: Impossible – Fallout. Skoky cez okná či na motorkách z útesov sú len malým sústom z portfólia jeho šialených kúskov.

Tom Cruise je žijúcou hereckou legendou, ktorá sa zo šikanovaného dieťaťa s pridruženou dyslexiou stala jednou z najznámejších tvárí planéty a hoci sa môže zdať, že pekná tvárička a silná charizma z neho spravila hviezdu za jednu noc, pravdou je presný opak.

10 vecí, ktoré si o Tomovi Cruisovi  pravdepodobne nevedel

  • Japonská asociácia Memorial Day, začala od roku 2006 každý 10. október oslavovať ako Deň Toma Cruisa. Rozhodnutie prišlo po tom, čo herec podnikol do krajiny viac ciest, ako ktorákoľvek iná hollywoodska hviezda v tom čase.
  • Predt ým, ako bol Robert Downey Jr. obsadený do svojej osudovej role Tonyho Starka vo filme Iron Man, ponuku dostal najprv Cruise, ktorý ju však odmietol.
  • Tom Cruise aj vďaka tvrdému fyzickému tréningu vydrží pod vodou zadržať dych na niekoľko minút. Pri natáčaní Mission Impossible: Národ grázlov sa mu to podarilo dokonca na viac ako šesť minút, tak, aby podvodná sekvencia mohla prebehnúť bez jediného strihu.
  • Tom Cruise je jeden z najmenších hviezdnych hercov v Hollywoode – meria len 170 cm a všetky tri jeho manželky boli od neho vyššie
  • Jeho šialené kaskadérske kúsky sú výsledkom širokej palety outdoorových aktivít, ktoré herec pravidelne vykonáva. Záľuby nenachádzajú konca a siahajú od jaskyniarstva cez šerm až po horolezectvo či kajakovanie na mori.
  • V minulosti sotva vedel čítať kvôli svojej dyslexii
  • Počas natáčania filmu Posledný samuraj sa herec len o vlások vyhol smrti, keď mu herecký kolega Hiroyuki Sanadi takmer preťal čepeľou meča krk.
  • Napriek tomu, že jeho filmy zarobili vo svete miliardy dolárov, Tom Cruise nikdy nezískal Oscara. V jeho zbierke sú tak zatiaľ len tri nominácie za snímky Magnólia, Jerry Maguire a Narodený 4. júla.
  • Počas svojho detstva bol v škole šikanovaný za to, že bol „iný“
  • Viacerým svojim hereckým kolegom posiela vždy na Vianoce kokosovú tortu
Hviezdy jeho kariére v detstve naklonené neboli

Tom Cruise je symbolom toho, že aj z podceňovaného outsidera sa môže stať jeden z najvplyvnejších ľudí sveta. Herec s celým menom Thomas Cruise Mapother IV sa narodil v štáte New York 3. júla 1962 a okrem toho, že jeho búrlivé detstvo výrazne poznačilo časté sťahovanie či rozvod rodičov, mladému Tomovi navyše diagnostikovali v siedmich rokoch dyslexiu, charakterizovanú ťažkosťami s rozpoznávaním slov a neschopnosťou plynulo čítať.

TMDB/YouTube

Ako študent dokonca diktoval domáce úlohy svojej matke, ktorá mu ich napísala, aby si potom mohol slová prepísať vlastnou rukou. Po rozvode jeho rodina trpela nedostatkom peňazí a Tom robil všetko, čo mohol, aby podporil svoju mamu a troch súrodencov.

„Mal som platenú prácu už od svojich 8 rokov – kosenie trávy, hrabanie lístia, roznášanie novín či predaj pohľadníc“, poodhalil herec svoju minulosť v rozhovore pre CNBC.

S kontroverznou zmenou prišiel aj jeho oslnivý vpád do Hollywoodu
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP