Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Aj štvrť roka po premiére sa Avatar: Cesta vody stále vysiela vo vybraných kinách. Technologicky dokonalé sci-fi Jamesa Camerona čoskoro dorazí aj do online priestoru a fanúšikovia si ho už o pár dní budú môcť vychutnať aj v pohodlí obývačiek.

Príde aj ako seriál

Vďaka enormnému úspechu filmu James Cameron oficiálne potvrdil, že Avatar sa dočká najmenej piatich filmov. Najbližší tretí diel už je prakticky natočený, keďže jeho produkcia prebiehala súbežne s nedávno vydanou dvojkou.

James Cameron sa v minulosti nechal počuť, že najväčším problémom Avatar 3 bude jeho prestrihanie, keďže film má momentálne niečo viac ako 9 hodín a režisér by z neho už najradšej nič nedával preč.

TMDB

Aj keď nakoniec vo filme bude použitá možno iba tretina záberov, Cameron trvá na tom, aby sa špeciálne efekty spravili pre celých 9 hodín a až následne film začne strihať.

Takýto proces bude pre Disney neefektívny a mimoriadne nákladný. Zdá sa však, že mediálny gigant príde s elegantným riešením. Portál Movieweb informuje, že tretí Avatar by sa mohol objaviť na streamovacej službe Disney+ v podobe seriálu.

Pripravovaná miniséria by obsahovala všetkých 9 hodín záberov, ktoré je Cameronovi ľúto odstrániť, a do kín by sa dostal prestrihaný, no podľa predpokladov stále poriadne dlhý, celovečerný film. Prvý Avatar bol dlhý 166 minút, pokračovanie Avatar: Cesta vody presiahlo tri hodiny a trvalo 192 minút.

Prídu veľké zmeny

V pripravovaných filmoch James Cameron chystá veľkú zmenu v rozprávaní príbehu. Hlavnou postavou v treťom diele totiž nebude Jake Sully, ako to bolo v prvých dvoch snímkach, ale jeho syn Lo’ak, informuje Variety.

V tretej časti Avatara okrem nového rozprávača uvidíme aj ďalšiu zmenu – príbeh predstaví ohnivý klan Na’vi, ktorý bude predstavovať temnú stránku Pandory. Doposiaľ Cameron v zlom svetle predstavoval predovšetkým ľudí, v pripravovanom filme sa to zmení.

Noviniek v Avatar 3 i ďalších pripravovaných častiach bude omnoho viac a všetkým z nich sa venujeme vo veľkom článku. Zároveň poznáme aj hlavnú postavu piateho príbehu, ktorý by sa najmenej v niektorých pasážach filmu mal odohrávať na Zemi. V centre príbehu Avatar 5 bude stáť Neytiri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú