banner-redmi-note-4Rok 2011 bol pre celý technologický svet veľmi prínosný. Vtedajší softvérový velikán, spoločnosť Xiaomi, vstúpila na trh so smartfónmi a vyvolala poriadny rozruch. Každým rokom predaje stúpali, až do bodu, kedy túto čínsku spoločnosť musí poznať každý jeden nadšenec.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Plány čínskej spoločnosti na najbližšie roky sú vskutku ambiciózne. Xiaomi svoje produkty doteraz predávalo väčšinou len online, no konkurencia je v tejto oblasti na míle ďaleko a výrobca musí okamžite jednať. Do roku 2020 má vyrásť v domovskej Číne až neuveriteľných 1000 kamenných predajní s nádielkou tých najrozličnejších produktov. Túto informáciu nám zdelil sám CEO spoločnosti, Lei Jun. Aj keď sa výrobca už pustil na európsky trh cez poľského predajcu ABC Data, nič to nemení na fakte, že Čína je stále primárnym cieľom.

Xiaomi Redmi Note 4 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi_store

Takto to vyzerá v jednej z predajní

Očakáva sa taktiež, že Xiaomi vstúpi na trh do USA, no zatiaľ bez smartfónov a predávať sa majú len príslušenstvá. Ak sa situácia čo najskôr nezmení, konkurenti predbehnú Xiaomi závratnou rýchlosťou. Gigantovi už nebude stačiť len udržiavať ceny svojich smartfónov na nízkych hodnotách.

TIP: Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus oficiálne: V duchu veľkých zmien

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]