Jeden z najznámejších hereckých veteránov, Alec Baldwin, pri nakrúcaní svojho najnovšieho filmu postrelil dvoch členov filmového štábu. Stalo sa tak v americkom štáte Nové Mexiko, kde prebieha natáčanie westernu Rust.

Ako informuje spravodajský portál ABC, Baldwin mal namiesto rekvizity strieľať zo skutočnej zbrane a postrelil tak 42-ročnú kameramanku Halynu Hutchinson, ktorá bola z miesta nakrúcania letecky prevezená vrtuľníkom do nemocnice v meste Albuquerque. Žena svojim zraneniam podľahla.

Obeťou streľby sa stal aj 48-ročný režisér Joel Souza, ktorý sa momentálne nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici v Santa Fe. Zranenia sú podľa prvých správ vážne, režisér sa nachádza v kritickom stave.

Okolnosti nehody polícia momentálne vyšetruje, zatiaľ neboli vznesené žiadne obvinenia. Polícia potvrdila, že zo zbrane strieľal herec Alec Baldwin, podľa vyšetrovateľov streľba súvisí so zbraňou, ktorá mohla byť chybne použitá ako rekvizita.

Americký herec mal vo westerne stvárniť vyhnanca Harlanda Rusta, ktorý zachraňuje svojho vnuka usvedčeného z vraždy a vydáva sa s ním na útek pred spravodlivosťou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú