Ako informuje portál BBC, výkonný riaditeľ pre právne záležitosti spoločnosti Huawei, Song Liuping, tvrdí, že tento konflikt vytvára nebezpečný precedens, ktorý môže poškodiť až 3 miliardy zákazníkov v 170 krajinách, ktorí využívajú produkty a služby Huawei.

Rovnako bude poškodených vyše 1200 amerických spoločností, ktoré dodávajú súčiastky pre Huawei, čo bude mať obrovský dopad na zamestnancov v týchto firmách. Americká vláda rovnako tlačí na svojich spojencov, aby prerušili dodávky 5G mobilných sietí od Huawei do svojich krajín, nakoľko predstavujú bezpečnostné riziko. Na tento podnet tak učinila napríklad Austrália či Nový Zéland.

Zobraziť celú galériu (0)
Wochit Tech/YouTube

Podľa slov Songa je tento konflikt neodôvodnený. USA nepredložilo absolútne žiadne dôkazy o tom, že by bola spoločnosť Huawei nejakým spôsobom nebezpečná. Verejnosti taktiež povedal, že politici v USA využívajú svoju moc a moc národa na to, aby sa zbavili veľkých firiem ako Huawei, informuje portál EveningStandard.

Výkonný riaditeľ pre právne záležitosti oznámil, že Huawei podal podnet na súd, aby bolo prešetrené, či je zákaz USA v súlade s americkou ústavou. Proces je naplánovaný na 19. septembra, no Huawei sa snaží celý proces urýchliť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom