Mnohí mobilní operátori sa snažia prilákať nových zákazníkov na rôzne akcie, ktoré sú propagované napríklad prostredníctvom reklám. Spoločnosť O2 teraz znova ponúka možnosť prenosu čísla s bonusom, no túto výhodu je možné získať len na zákazníckej linke. Na informáciu upozornil ako prvý portál Živé.sk.

Zákazníci, ktorým skončila viazanosť u svojho mobilného operátora alebo chcú začať využívať služby spoločnosti O2, môžu teraz využiť bonus za prenos čísla. Operátor však preplatí aj zmluvnú pokutu u konkurencie a novému zákazníkovi ponúka 150 € bonus. S touto akciou ale nevyšiel na verejnosť, a tak ju môžeš dostať len prostredníctvom linky pre zákazníkov. Podľa doterajších informácií nemá operátor v pláne tento bonus verejne propagovať. Ten je možné uplatniť na zákazníckej linke 0800 02 02 02. Na tomto čísle však operátor po otázke na dostupnosť tohto bonusu odpovie iba to, že ťa bude informovať o preplatení zmluvnej pokuty. Ak teda máš záujem o prechod do O2, tak spoločnosť za teba zaplatí pokutu do výšky 150 €.

Vieme, ako na to

Pri telefonáte zanechaj u pracovníka kontakt s požiadavkou, aby ho posunul na špeciálne oddelenie. Práve odtiaľ totiž môže prísť lepšia ponuka. Tú sa poradilo získať už niekoľkým novým zákazníkom (vrátane portálov Živé.sk a Mobilmania.sk), no na telefonát od operátora je potrebné čakať aj niekoľko dní.

Nenechaj si ujsť
Slovensko prichádza o pomerne známeho satelitného poskytovateľa

Bonus za prenos čísla sa dá potom uplatniť pri ktoromkoľvek paušále z ponuky, pričom na mesačný poplatok pripadá zľava 5 € počas 30 mesiacov. Ak však nový zákazník nepotrebuje k paušálu aj smartfón, môže využiť dotáciu pre daný program. Vďaka nej si môže zaobstarať nejaký lacný telefón.

zdroj fotografie: Pixabay

Slušné zľavy, ktoré sa oplatí využiť

Výška zľavy je 24 €. Bonus za prenos čísla bude potom uplatnený pri všetkých programoch a ich ceny aj po zarátaní dotácie sú uvedené nižšie.

  • Modrý paušál: 100 minút volaní, neobmedzené SMS správy, 100 MB dát, cena pod zľave – 8 €/mesiac (bez zľavy a dotácie 15 €)
  • Strieborný paušál: 150 minút, SMS správy, 500 MB dát, cena po zľave – 11 €/mesiac (bez zľavy a dotácie 20 €)
  • Zlatý paušál: neobmedzené volania, SMS správy, 2 GB dát, cena po zľave – 19 €/mesiac (bez zľavy a dotácie 30 €)
  • Platinový paušál: neobmedzené volania a SMS správy, 5 GB dát, možnosť poskytnúť nekonečné volania ďalším 4 zákazníkom s O2 paušálom, cena po zľave – 28 €/mesiac (bez zľavy a dotácie 45 €)

Cenové porovanie poskytol portál Živé.sk. Dotácia má však aj inú výhodu. Po príchode výhodnejšej služby môže zákazník napríklad po roku doplatiť operátorovi O2 iba 12 € a svoj doterajší program zrušiť. Si spokojný so službami svojho terajšieho operátora alebo využiješ túto „tajnú“ možnosť a prestúpiš do O2?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú