Mnohí mobilní operátori sa snažia prilákať nových zákazníkov na rôzne akcie, ktoré sú propagované napríklad prostredníctvom reklám. Spoločnosť O2 teraz znova ponúka možnosť prenosu čísla s bonusom, no túto výhodu je možné získať len na zákazníckej linke.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Zákazníci, ktorým skončila viazanosť u svojho mobilného operátora alebo chcú začať využívať služby spoločnosti O2, môžu teraz využiť bonus za prenos čísla. Operátor však preplatí aj zmluvnú pokutu u konkurencie a novému zákazníkovi ponúka 150 € bonus. S touto akciou ale nevyšiel na verejnosť, a tak ju môžeš dostať len prostredníctvom linky pre zákazníkov. Podľa doterajších informácií nemá operátor v pláne tento bonus verejne propagovať. Ten je možné uplatniť na zákazníckej linke 0800 02 02 02. Na tomto čísle však operátor po otázke na dostupnosť tohto bonusu odpovie iba to, že ťa bude informovať o preplatení zmluvnej pokuty. Ak teda máš záujem o prechod do O2, tak spoločnosť za teba zaplatí pokutu do výšky 150 €.

Vieme, ako na to

Pri telefonáte zanechaj u pracovníka kontakt s požiadavkou, aby ho posunul na špeciálne oddelenie. Práve odtiaľ totiž môže prísť lepšia ponuka. Tú sa poradilo získať už niekoľkým novým zákazníkom (vrátane portálov Živé.sk a Mobilmania.sk), no na telefonát od operátora je potrebné čakať aj niekoľko dní.

Nenechaj si ujsť
Slovensko prichádza o pomerne známeho satelitného poskytovateľa

Bonus za prenos čísla sa dá potom uplatniť pri ktoromkoľvek paušále z ponuky, pričom na mesačný poplatok pripadá zľava 5 € počas 30 mesiacov. Ak však nový zákazník nepotrebuje k paušálu aj smartfón, môže využiť dotáciu pre daný program. Vďaka nej si môže zaobstarať nejaký lacný telefón.

zdroj fotografie: Pixabay

Slušné zľavy, ktoré sa oplatí využiť

Výška zľavy je 24 €. Bonus za prenos čísla bude potom uplatnený pri všetkých programoch a ich ceny aj po zarátaní dotácie sú uvedené nižšie.

 • Modrý paušál: 100 minút volaní, neobmedzené SMS správy, 100 MB dát, cena pod zľave – 8 €/mesiac (bez zľavy a dotácie 15 €)
 • Strieborný paušál: 150 minút, SMS správy, 500 MB dát, cena po zľave – 11 €/mesiac (bez zľavy a dotácie 20 €)
 • Zlatý paušál: neobmedzené volania, SMS správy, 2 GB dát, cena po zľave – 19 €/mesiac (bez zľavy a dotácie 30 €)
 • Platinový paušál: neobmedzené volania a SMS správy, 5 GB dát, možnosť poskytnúť nekonečné volania ďalším 4 zákazníkom s O2 paušálom, cena po zľave – 28 €/mesiac (bez zľavy a dotácie 45 €)

Dotácia má však aj inú výhodu. Po príchode výhodnejšej služby môže zákazník napríklad po roku doplatiť operátorovi O2 iba 12 € a svoj doterajší program zrušiť. Si spokojný so službami svojho terajšieho operátora alebo využiješ túto „tajnú“ možnosť a prestúpiš do O2?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
17%
Chcem to
0%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
8%
Neznášam to
42%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • Lukáš Onufer

  Neoplatí sa ani za nič, choďte na 4ku a datujete v desiatkach GB za 20 eur aj s telefonovanie aj s sms. Moja spotreba minulý mesiac: nekonečne volanie do všetkých sietí, nekonečne sms do všetkých sietí, a teraz pozor 58 GB 4G bez obmedzenia rýchlosti a to všetko za 20€!!!!!
  Odporúčam, nebudete lutovat

  • Peter

   Lukinko ale vezmi si pokrytie stvorky a o2.

   • Lllll

    O2 nema signal ani v centre mesta ?

    • Peter

     Hej, tak treba vyliezt z protiatomoveho krytu a kupit si fon s plnou podporou lte . Stvorka sice láka ludi na kopec muziky za malo penazi ale aby som sedel pod ich vysielacom ked chcem surfovat… ne e.. to sa mi neľúbi :)

     • Lukáš Onufer

      Veď to ani nemusíš :-)

   • Lukáš Onufer

    Kebyže sleduješ pokrytie, tak by si vedel o stále nových pokrytiach 4ky na pásmach orange :-)
    A O2 má teda pokrytie na prd. Mal som. V mestách má O2 ako 4ka, mimo miest sú na tom rovnako. Takže tak :-)

 • Lukáš Onufer

  Choďte do 4ky nekonečno. Nič lepšie nenájdete. Presurfovane som 58 GB bez zníženia rýchlosti + neobmedzené sms + neobmedzené hovory a to všetko za 20€ na mesiac. Som zvedavý ci mi tento koment znova zmažú :-) lebo od O2 asi niečo majú :-)

 • kompre

  Este ste mohli doplnit aj to ze O2 uz nebude pouzivat FUP po vycerpani predplateneho datoveho balika, ale ze Vas rovno vypne a ponukne Vam dalsie data za poplatok. Niekde ten vypadok roamingu musia dohrabat a nebude to ponukanim nejakej pridanej hodnoty za poplatok, ale rusenim vyhod, aj ked FUP po precerpani zase az taka vyhoda nie je :) ale vzdy lepsie ako hrdzavym drotom do oka a pockat 2 3 dni kym nabehne nove zuctovacie.

 • Michal

  ja som tam dnes volal a ked som sa pytal na 150€ bonus pri prenose cisla mi slecna povedala ze 150 € bonus uz dlhsiu dobu neponukaju vie niekto nieco?