Spoločnosť O2 dnes informovala o spustení volaní prostredníctvom Wi-Fi sietí, ktoré môžu zákazníci využívať na podporovaných zariadeniach po automatickej aktivácii. Cena volaní je účtovaná ako pri klasickom hovore a operátor neúčtuje cenu za prenesené dáta. Volaný účastník môže pritom prijať hovor na akomkoľvek telefóne v akejkoľvek sieti. O novinke informoval operátor v tlačovej správe.

Technológia VoWiFi umožňuje využívať pre volania v mobilnej sieti bezdrôtovú Wi-Fi sieť, prostredníctvom ktorej je volajúci účastník spojený s volaným kontaktom aj bez potreby využitia aplikácie. Spojenie prebieha v rámci Vo-WiFi volaní, aj keď volaný účastník využíva starší telefón alebo smartfón, ktorý tieto volania nepodporuje, alebo je pripojený hoci k 2G či 3G sieti.

O2 sprístupnilo VoWiFi volania. Zatiaľ len pre pár modelov

Aktuálne však tieto volania v O2 podporuje len 8 modelov smartfónov, ktorých zoznam sa môže postupom času rozrásť o ďalšie zariadenia. Týmto spôsobom môžu zákazníci O2 využívať volania cez Wi-Fi sieť a v prípade slabého signálu alebo jeho nedostupnosti realizovať volanie ako bežný telefonát aj bez pripojenia k mobilnej sieti operátora.

Hoci O2 pokrýva 2G signálom takmer 100% a 4G signálom vyše 97% ľudí na Slovensku, stále sú miesta kam sa pre svoje fyzikálne vlastnosti nedostane. Ak je v takejto lokalite už zavedený internet, odteraz sa so svojim partnermi na druhej strane môžu spojiť aj prostredníctvom štandardného využívania telefónu so službou VoWiFi, teda volaní prostredníctvom WiFi siete.

Ak má zákazník jedno z podporovaných zariadení, 4G LTE SIM kartu a je prihlásený do WiFi siete, spojeniu s blízkymi už nič nebráni. Zoznam podporovaných zariadení budeme neustále rozširovať,“ uviedla Tereza Molnár, hovorkyňa O2.

Zoznam podporovaných smartfónov: 

  • Samsung Galaxy A40 Dual Sim
  • Motorola Edge Plus
  • Moto One Fusion Plus
  • Moto G5G Plus
  • Xiaomi Redmi 9
  • Xiaomi Redmi 9A
  • Xiaomi Redmi 9C NFC
  • Xiaomi Mi Note 10 Lite

Ceny volaní sa pritom účtujú podľa aktuálne využívaného programu, ktorý si zákazník v O2 zakúpil. Pripomeňme len, že volania prostredníctvom VoWiFi sú dostupné aj v Orangei. Podpora týchto volaní v Telekome a 4ke zatiaľ nie je. „S technológiou VoWiFi predbežne v Telekome rátame a termín štartu upresníme v budúcnosti,“ informoval redakciu FonTech.sk hovorca Telekomu, Michal Korec.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom