Spoločnosť GreenWay Infrastructure, druhý najväčší poskytovateľ nabíjacích staníc na Slovensku, zásadným spôsobom mení cenník služieb. Nabíjanie bude v prípade niektorých programov výrazne lacnejšie.

Dnes si nás spoločnosť GreenWay pozvala na tlačovú besedu, kde nám oficiálne odhalila nie len nový cenník a programy, ale aj novinky, ktoré tento významný slovenský poskytovateľ nabíjacích staníc chystá v najbližšom období.

V úvode nám hneď ozrejmili, pre akých zákazníkov sú v princípe namodelované aktuálne tri ponúkané balíky služieb. Názvy a počet nabíjacích balíkov sa v zásade nemení, GreenWay ich stále ponúka tri, a teda Energia Standard, Plus a Max.

Balík Standard bez mesačného poplatku je určený pre zákazníka, ktorý s EV dochádza do práce, prípadne vlastní plug-in hybrid a teda viac ako 90 % času nabíja doma, verejnú nabíjačku tak potrebuje len výnimočne.

Balík Standard za 7,90 € mesačne využijú zákazníci, ktorých verejné nabíjanie predstavuje zhruba 20 % všetkého nabíjania. Zákazník, ktorý vyrazí na dlhšiu trasu dva alebo trikrát do mesiaca ocení práve tento balík.

Posledná možnosť, teda balík Max, je určený pre zákazníkov, ktorí jazdia dlhé trasy pravidelne a verejné nabíjačky využívajú častejšie, než domáce nabíjanie. Za tento balík zaplatia 24,90 € mesačne, no dostanú k nemu množstvo benefitov.

Zákazníci pri niektorých programoch výrazne ušetria

Nabíjanie na verejných staniciach je v porovnaní s domácim nabíjaním niekoľkonásobne drahšie. Ak sa však chce niekto na svojom elektromobile vydať na výlet dlhý niekoľko stoviek kilometrov, bez verejnej siete rýchlonabíjačiek by sa nezaobišiel a ďaleko by nedošiel.

Fontech

S rozširovaním a väčším využívaním takýchto nabíjačiek je spojené aj postupné znižovanie cien za nabíjanie a nový cenník nám dnes odhalila aj spoločnosť GreenWay.

Lacnejšie nabíjanie a voľné kWh v cene programu

Prvou zásadnou zmenou je zníženie ceny programu Energia Plus zo 14,90 € na 7,90 €. AC nabíjanie je po novom o 3 centy za kWh lacnejšie a doba pripojenia zadarmo sa pri AC nabíjačkách v programe Plus predĺžila na 360 minút. Zákazníci v tomto programe navyše dostávajú mesačne 30 voľných kWh na nabíjanie, za ktoré neplatia a využiť ich môžu na nabíjačke s ľubovoľným výkonom.

NEPREHLIADNI
Vyše 1000 km za menej ako 17 hodín – skúsili sme prekonať slovenský rekord v jazde na elektromobile, výsledok extrémne prekvapil

Druhá veľká novinka nastala v rámci balíka Energia Max, ktorý je určený pre ľudí, ktorí pravidelne absolvujú dlhé trasy naprieč Slovenskom. Za nezmenenú cenu 24,90 € mesačne však získavajú 100 kWh na voľné nabíjanie.

Balík Energia Standard bez mesačných poplatkov sa opäť dočkal zníženia cien za nabíjanie v rámci všetkých výkonnostných kategórií nabíjacích staníc. S novým cenníkom prichádza aj nová kategorizácia. Všetky detaily, ako aj rozmedzie nových kategórií si môžeš pozrieť v cenníku nižšie.

Poplatok za čas využívania nabíjacej stanice

Doba pripojenia bez časového poplatku počas každého nabíjania sa predlžuje na všetkých nabíjacích staniciach. Po uplynutí tejto doby sa začne počítať časová tarifa, ktorá má motivovať vodiča, aby využíval nabíjaciu stanicu len počas nabíjania a neblokoval miesto pre ďalšieho klienta.

„Takúto zásadnú zmenu v prístupe si môžeme dovoliť vďaka vlastnej IT platforme, ktorá zabezpečuje stabilne fungovanie celej nabíjacej infraštruktúry. Úspešne sme zvládli zabezpečiť spoľahlivosť a dostupnosť siete nad 99,4 %. Naďalej pokračujeme v zavadzaní inovácii  vrátane moderného spôsobu spoplatnenia nabíjacích služieb , “ povedal  Peter Badík, CEO, GreenWay Infrastructure.

Jazda elektromobilom je neporovnateľne lacnejšia

Počas konferencie nám predstavili aj zaujímavú infografiku, v ktorej sú porovnané náklady na jazdu spaľovákom a elektromobilom, ktorý sa nabíja v sieti poskytovateľa GreenWay.

Pri nájazde 1000 km a pri zvolenom najdrahšom programe Energia Max sa náklady na jazdu elektromobilom šplhajú k 40 €. Spaľovák rovnakej kategórie by dokázal tieto kilometre prejsť za viac ako 70 €. Ak by teda zákazník nabíjal výhradne na verejných nabíjačkách GreenWay, cestovanie elektromobilom by ho vyšlo lacnejšie v priemere o 45 %.

Najlepší čas, kedy si elektromobil vyskúšať

Ak stále váhaš, či by bol pre teba elektromobil tá správna voľba a koľko by ťa teda reálne vyšli náklady na energiu, teraz je najlepší čas vyskúšať si to na vlastnej koži. GreenWay totiž od 1.6. do 31.8.2021 spúšťa akciu, pri ktorej si bude môcť zákazník vyskúšať jeden z platených programov úplne zdarma.

To znamená, že zákazník získa všetky benefity plateného programu, ako voľné kWh či lacnejšie ceny nabíjania, no mesačný poplatok mu zaúčtovaný nebude a zaplatí si iba za energiu nad rámec voľných kWh.

Okrem toho plánuje poskytovateľ ďalej rozširovať sieť nabíjacích staníc, v tomto smere sme sa však väčšie detaily nedozvedeli a vieme teda iba to, čo sa nachádza v infografike vyššie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom