Podobne ako iné technologické firmy so známymi menami, aj NVIDIA chce uplatniť svoje riešenia v iných odvetviach ako len v oblasti grafických kariet a videohier. Práve z toho dôvodu priniesla na svet prvý počítač, ktorý v sebe spája ohromný výpočtový výkon. Nový superpočítač NVIDIA EGX Edge Supercomputing Platform zvládne za sekundu spracovať 1,6 TB dát a uplatnenie nájde napríklad v Samsungu, BMW či Walmarte.

Toto výkonné zariadenia kombinuje CUDA-X softvér s GPU servermi spoločnosti, pričom podporuje aj Azure a Azure AI od Microsoftu. Svojim výkonom pomôže mnohým gigantom zlepšiť fungovanie viacerých špecifických procesov. V prípade BMW môže spracovávať množstvo údajov z kamier a senzorov pri automatickej kontrole automobilov vo výrobe. Samsung využije NVIDIA EGX Edge platformu pri navrhovaní a výrobe polovodičových komponentov, informuje Engadget.

Výkonný pomocník pre najnáročnejšie operácie

Ekosystém EGX zahŕňa viac ako 100 spoločností po celom svete. Aby NVIDIA urýchlila adopciu tohto systému spoločnosťami, vylepšila program pre certifikáciu serverov o nové označenie „NGC-Ready for Edge“ pre platformy pracujúce s kartami NVIDIA T4, Quadro RTX 8000 a V100 Tensor Core, ktoré zvládnu väčšinu najnáročnejších úloh s umelou inteligenciou. EGX platforma pomôže aj pri rozširovaní 5G rádiových sietí, ktoré budú zároveň flexibilnejšie pri virtuálnej, rozšírenej realite a hraní.

Nenechaj si ujsť
IBM vyvracia veľký úspech Google s kvantovým počítačom. Všetko je vraj úplne inak

V prípade Walmartu našiel nový superpočítač uplatnenie v Levittowne v New Yorku, kde pomáha zlepšovať nakupovanie v tomto obchode. Zariadenie od NVIDIE pomáha zamestnancom pri kontrole a riadení obchodu v reálnom čase, pričom dokáže za 1 sekundu spracovať až 1,6 TB generovaných dát, informovala spoločnosť v tlačovej správe. Skutočný prínos tohto zariadenia pocíti aj bežný zákazník najmä pri nakupovaní či využívaní služieb firmy, ktorá počítač NVIDIE implementuje do svojich systémov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom