Mnohé smartfóny z Číny postupom času dorazili aj k nám na Slovensko, Nubia je však stále pomerne menej známou značkou. Vo svojej ponuke má však rad skvelých smarfónov, ktorými dokáže zlákať náročných, ale aj priemerných používateľov. Krásna Nubia Z17 Lite je dôkazom toho, že aj za smiešny peniaz teraz zákazník dostane nádherný kus smartfónu so skvelým hardvérom.

Krátko po predstavení vlajkového modelu Nubia Z17 predstavil v minulom roku výrobca aj jeho odľahčenú verziu, ktorá mala vyhovieť požiadavkám o čosi menej náročných zákazníkov. Perfektne odvedená práca dizajnérov poteší odporcov výrezu displeja a hardvérové komponenty zasa hravo zvládajú aj náročnejšie úlohy. Nubia Z17 Lite je jednoducho elegantným smartfónom so slušnou dávkou výkonu.

Skvelý hardvér zvládne veľa

Za výbornú cenu tak zákazník dostane skvelý 8-jadrový procesor Snapdragon 653, ktorý spolupracuje s veľkou operačnou RAM pamäťou o kapacite až 6 GB. V kombinácii s grafickým čipom Adreno 510 tak Z17-ka v „Lite“ prevedení poskytuje výborný základ aj pre zložité výpočtové úlohy a hry. K tomu sa pridáva aj 64 GB úložiska pre osobné súbory s možnosťou využitia microSD karty.

Kúpiť Nubia Z17 Lite za 150 €
Doručenie z EU skladu bez ďalších poplatkov

Všetok obsah sa pritom zobrazuje na 5,5″ IPS FullHD displeji, ktorý si zachoval tradičný pomer strán 16:9 a používateľ na jeho vrchu nenájde žiaden „notch“. Boky zobrazovacieho panela sa však ťahajú k bočným okrajom konštrukcie. Zadnú hliníkovú stenu obsadil nielen rýchly snímač odtlačkov prstov, ale aj duálny fotoaparát s dvoma 13 MPx snímačmi. Tieto objektívy ponúkajú HDR režim, optické priblíženie, rozpoznanie tváre, no zvládnu aj nahrávanie videa v 4K kvalite a slow-motion záberov.

Pre perfektné selfie fotky je dostupný 16 MPx predný fotoaparát. Operačný systém Android 7.1 Nougat dopĺňa nadstavba výrobcu Nubia UI 5.0. Zdrojom energie je slušná 3 200 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania. Nubia sa však postarala aj o konektivitu, kde jej model Z17 Lite ponúka Wi-Fi v štandarde 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, no akosi sa pozabudlo na plné LTE. V tomto kúsku tak nenájdeme 800 MHz pásmo, no to si vynahrádza inými prednosťami.

Parádna cena a dostupnosť z EU skladu

Vo svojej globálnej verzii je tak Nubia Z17 Lite dostupná so všetkými jazykmi, vrátane toho slovenského a českého. V našom FonTech Shope pritom za ňu nezaplatíš vôbec veľa. Stačí, ak využiješ príležitosť a tento exotický smartfón so skvelou výbavou kúpiš už za 150 €. Dodatočné poplatky pri doručení pritom vďaka doprave DPD Express a dostupnosti z EU skladu rozhodne nehrozia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom