Čínska spoločnosť ZTE má na svedomí množstvo zaujímavých smartfónov, ktoré vždy ponúkajú tú najlepšiu výbavu na aktuálnom trhu. Inak tomu nie je ani pri ich novinke Nubia Z18 mini.

Nubia Z18 mini pôsobí veľmi minimalistickým dojmom a teda tento smartfón nie je tak extravagantný, Ako napríklad model ZTE Axon. Výrobca novinku radí do strednej triedy, no svojimi parametrami môže rozhodne zaútočiť aj na vyššie rady konkurenčných výrobcov. Čo teda toto zaujímavé zariadenie ponúka?

5,7″ v kompaktnom tele

Nubia Z18 mini ti ponúkne 5,7 palcový FHD+ displej v tele s rozmermi  148 x 70,6 x 7,6mm. V tenkom rámiku, ktorý sa nachádza nad displejom, je umiestnená 8 MPx kamera so šírkou záberu 80 stupňov, či dokonca disponuje aj funkciou rozpoznávania tváre. Snímač odtlačkov prstov sa kvôli tenkému rámiku nachádza na zadnej strane, ktorú dopĺňa duálny fotoaparát s rozlíšením 24 + 5 MPx.

Srdcom zariadenia je procesor Snapdragon 660, ktorý má 8 jadier a každé z nich je taktované na 2,2 GHz. Procesoru sekunduje úctyhodných 6 GB operačnej pamäte. K dispozícii sú dve verzie, ktoré sa líšia len veľkosťou interného úložiska. Na výber máš teda buď 64 GB alebo 128 GB. Nubiu Z18 mini napája silná 3450 mAh batéria. Aktuálne sú na výber 4 farebné varianty, ktoré tvorí čierna, biela, ružová a modrá. K nim sa neskôr pridá exkluzívny model v odtieni levandule, za ktorý si však priplatíš o čosi viac.

Cena za túto novinku je veľmi prívetivá. Cena za  64 GB verziu je v domácej Číne 232 €. Za 128 GB model tam zaplatia 270 € a za exkluzívnu levanduľovú farbu si ZTE pýta 283 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom