V napätí sme očakávali príchod traileru na jednu z najočakávanejších hier. PlayStation exkluzivita sa ukázala v plnej paráde, tentokrát však s dôrazom na emotívnu stránku titulu, podnietenú pomalším tempom atmosféry.

Dvojminútový trailer začína dávkou nostalgie, keďže niekoľkosekundové zábery odkazujú na udalosti zasadené do časovej roviny prvého dielu. Tie následne strieda staršia verzia oboch hlavných hrdinov, ktorých povaha sa podľa atmosféry ukážky  radikálne zmenila.

Starší Joel pôsobí podstatne rozvážnejším a umiernenejším dojmom ako kedysi, zatiaľ čo Ellie na nás pôsobí ako nekontrolovateľné klbko emócií, kedy sme sa v určitých pasážach traileru domnievali, či náhodou ženská hrdinka nebude figurovať skôr na zápornejšom póle príbehu.

Okrem správne aplikovanej nostalgie a zmesi emócií čítajúcich radosť, nenávisť až frustráciu, Naughty Dog predstavilo technicky takmer dokonalú hru, ktorej grafika bude na konzole PS4 ťažko hľadať rovnocenného súpera.

Prečítaj si tiež
Prerábame Windows, aby bol praktickejší. Tieto triky s registrami zmenia zážitok z celého sytému

Otázkou teda je, v akom pomere hracieho času si zahráme už 16. júna v koži Ellie a Joela, keďže ukážky zatiaľ Joela ako hrateľnú postavu veľmi  neukázali. Už o pár týždňov sa môžeme tešiť na pokračovanie jednej z najlepších príbehových hier všetkých čias exkluzívne na PS4.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom