banner-xiaomi-mi4c
Tento rok sme mali možnosť vidieť množstvo skvelých telefónov s výkonnými procesormi, ako napríklad Exynos 7420 vo vlajkových lodiach Samsungu a v Meizu Pro 5, či jeho konkurent Qualcomm so svojím Snapdragonom 810, známy napríklad z OnePlus 2. Budúci rok vojna pokračuje.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

O novom skvoste firmy Qualcomm, Snapdragon 820, sme vás už informovali. Nový procesor by mal plne podporovať 4K displeje a mal by dať zbohom prehrievaniu. Podľa všetkého ho uvidíme aj v novej vlajkovej lodi čínskeho giganta Xiaomi, Mi5. Jeho počínanie si v benchmarkoch, syntetických testoch, je však stále otázkou nezodpovedanou.

xiaomi-mi5-geekbench

Najvyššie doteraz uvedené skóre nového čipu bolo pre jedno jadro 2162 bodov v benchmarku Geekbench. Najnovšie úniky informácií od používateľa Leaksfly na čínskej sociálnej sieti Weibo však hovoria o tom, že číslo by sa malo vyšplhať až na 2300. Pre porovnanie, to ešte stále nie je také obdivuhodné, ako skóre procesora Apple A9, ktorý získal až 2500 bodov.

xiaomi-mi5-snap820-2

Vyššie spomínaný Xiaomi Mi5 by mal na trh zavítať už v januári budúceho roka. Majte však na pamäti to, že benchmarky vždy treba brať s rezervou. Dôležitý je výkon nových smartfónov v akcii. A na ten si budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP