Tento čip nemá obdobu. Japonská spoločnosť vyvíja 32-jadrový serverový čip založený na 2 nm technológii. Na tému upozornil portál Tom’s Hardware.

Horúca novinka z Japonska

Presnejšie japonský zákazkový vývojár čipov Socionext oznámil, že pracuje na prvom 32-jadrovom čiplete určenom pre dátové centra. O ich 2 nm výrobnú technológiu, respektíve proces sa postará svetoznámy taiwanský výrobca polovodičov Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC).

Bing Image Creator

Socionext pracuje na vývoji 32-jadrového čipletu, ktorý by mohol byť použitý v rôznych odvetviach, vrátane cloudových dátových centier, edge serverov, infraštruktúry pre 5G/6G a jednotiek pre spracovanie dát.

Zmieňovaný čiplet obsahuje 32 jadier rodiny Arm Neoverse určenej špecificky pre dátové centra. Predpokladá sa, že čiplet bude kompatibilný s čipletmi navrhnutými pre ekosystém Arm Total Design, vrátane čipletov určených pre špecifické aplikácie.

Podľa dostupných informácií čiplet môže byť inštalovaný samostatne v rámci jedného celku, alebo môže byť kombinovaný s ďalšími čipletmi. To znamená, že spoločnosti majú možnosť vytvoriť rôzne konfigurácie čipletov podľa svojich potrieb a požiadaviek.

Využitím tohto 32-jadrového Arm Neoverse čipletu môžu spoločnosti, vytvárať vlastné riešenia, ktoré kombinujú viacero čipletov, pričom riešenia môžu byť využité pre rôzne účely a zaťaženia. To znamená, že spoločnosti využívajúce tento čiplet budú môcť vytvárať CPU s rôznym počtom jadier – 35, 64, 128 a viac.

Socionext tvrdí, že tento čiplet môže komplementovať existujúce návrhy SoC (System-on-Chip) svojich zákazníkov. To znamená, že môže byť integrovaný do existujúcich systémov a návrhov, čím sa zlepšuje výkon a funkčnosť. Socionext plánuje mať vzorky tohto čipletu k dispozícii v roku 2025.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú