Aktualizované 7. septembra: Seriál One Piece, ktorý Netflix do ponuky uviedol presne pred týždňom 31. augusta, je pre službu ešte väčším hitom, ako sa predpokladalo. Nielen, že novinka postavená na milovanom anime sa teší vynikajúcim hodnoteniam, One Piece dokázal poraziť aj najsledovanejšie tituly Netflixu.

Drahší než Game of Thrones

Ako informuje Daily Mail, One Piece sa za prvý týždeň dokázal zaradiť na čelo sledovanosti až v 84 svetových krajinách. Ide o významný míľnik, ktorý sa nepodarilo dosiahnuť ani seriálovým rekordérom Netflixu ako Stranger Things či Wednesday. Tie sa totiž v týždeň svojej premiéry dokázali umiestniť na čele rebríčkov sledovanosti iba v 83 krajinách.

Netflix čoskoro zverejní aj štatistiky sledovanosti svojej novinky a bude zaujímavé porovnať, či One Piece dokáže seriálových velikánov poraziť aj v tejto oblasti. Bez ohľadu na to je novinka inšpirovaná milovaným anime obrovským a nečakaným úspechom. Netflix sa v minulosti pokúšal sfilmovať aj ďalšie anime tituly, so žiadnym z nich však podobný úspech neslávil.

TMDB

Tvorcovia seriálu si zároveň môžu vydýchnuť, pre Netflix totiž One Piece predstavuje jeden z najdrahších tohtoročných seriálov. Podľa Insidera rozpočet na jednu epizódu predstavoval približne 17 miliónov dolárov, čo je viac, ako HBO stálo natočenie veľkorozpočtovej fantasy Hry o tróny. Náklady na jednu epizódu poslednej série boli v tomto prípade necelých 14 miliónov.

Pôvodný článok: Zdá sa, že Netflix zlomil prekliatie a zarobil na nový globálny hit. Čerstvá novinka inšpirovaná jednou z najslávnejších diel mangy a anime totiž napriek skepticizmu dokázala preraziť a seriál One Piece získava nečakane vysoké čísla od divákov aj kritikov.

Netflixu sa to konečne podarilo

Netflix to už s filmovými spracovaniami anime či mangy v minulosti skúšal niekoľkokrát, prijatie u divákov však doposiaľ bývalo skôr rozpačité alebo vyložene zlé. Naposledy takto pohorel Cowboy Bebop, ktorý bol krátko po minuloročnej premiére okamžite zrušený, a to aj napriek sľubom o zachovaní vernosti a ducha predlohy.

Podobnú pesničku Netflix spieval aj pred piatkovým predstavením možno najslávnejšej mangy – One Piece. Séria vytvorená japonským mangakou Eiichirou Odom sa stala ikonickým dielom (nielen) v ázijskej popkultúre a oplýva rozmanitým svetom s osobitými postavami a šarmom.

Slávne anime sa od predstavenia v roku 1999 dočkalo stoviek epizód a vďaka schopnosti oslovovať rôzne generácie fanúšikov sa o ňom hovorí ako o jednom z najvplyvnejších diel mangy.

Hlavným hrdinom je Monkey D. Luffy, mladík, ktorý získal schopnosť gumového tela po požití exotického ovocia. Jeho veľkým snom je stať sa kráľom pirátov a nájsť legendárny poklad známy ako „One Piece“.

Mladý pirát na svojej výprave nie je sám, séria je totiž známa mnohými výraznými postavami s vlastnými ambíciami a schopnosťami. Okrem Luffyho patrí do jeho posádky niekoľko ďalších výnimočných hrdinov, či už Roronoa Zoro, majster mečovania, Nami, geniálna zlodejka a navigátorka, alebo Sanji, vášnivý kuchár.

Seriálový unikát

Netflix sa stovky hodín legendárneho anime rozhodol zmestiť do 8-dielnej hranej novinky a na prekvapenie mnohých mu tentokrát stávka na neistotu vyšla na výbornú. One Piece sa totiž krátko po premiére vyšplhal na čelo rebríčkov sledovanosti v takmer 60 svetových krajinách.

Za veľkým diváckym záujmom okrem známeho mena predlohy stoja aj prvé ohlasy divákov a recenzentov, ktoré hovoria o vierohodnom a nesmierne zábavnom dobrodružstve, kde sila priateľstva víťazí nad nepriazňou osudu. Znie to možno ako klišé, zábavné postavy a výber ikonických momentov z predlohy však z One Piece robia návykovú novinku, ktorá sa teší aj skvelým hodnoteniam.

Na ČSFD má One Piece zatiaľ nadštandardných 81 %, ešte vyššie novinka rúbe na iMDB, kde má hodnotenie až 8,5 /10, a to na základe 36-tisíc hodnotení. Netflix teda v tomto prípade predstavil unikát, ktorý je schopný uspokojiť skalných fanúšikov predlohy, no zároveň osloviť aj nových divákov.

One Piece aktuálne stojí aj na čele slovenského rebríčka sledovanosti a je pravdepodobné, že vďaka vynikajúcim hodnoteniam bude záujem o novinku iba narastať. Netflix okrem One Piece chystá silný záver roka, vybrali sme 10 ďalších seriálov, ktoré budú stáť za to.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú