Spomínaš si ešte na vydarený celovečerný počin Uteč (Get out) z roku 2017? Z nenápadného trileru, v ktorom sa ústredný černošský hrdina ocitol v strede nemilosrdnej rasistickej komunity, sa vykľul celosvetový hit a film pri rozpočte necelých 5 miliónov dolárov dokázal z kín vytrieskať štvrť miliardy.

Úspech filmu sa využitím rovnakého formátu teraz pokúsi napodobniť nový seriál od Amazonu, o ktorý sa postará tvorcovská dvojica Little Marvin and Lena Waithe. Novinka ponesie názov Them a na Amazone sa dočká najmenej dvoch sérií.

Práce na seriáli začali ešte pred troma rokmi, nové informácie však prichádzali len sporadicky, až kým sa streamovacia spoločnosť nerozhodla Them predstaviť prvým trailerom odhaľujúcim aj dátum vydania.

Seriál na Amazone štartuje už na budúci mesiac, v piatok 9. apríla, pričom prvá séria bude pozostávať z desiatich epizód. Dejovo bude novinka zasadená do Ameriky 50-tych rokov a predstaví mladú afroamerickú rodinu, ktorá sa prisťahuje do belošskej štvrte.

Už čoskoro po príchode si „prisťahovalci“ začnú všímať zvláštne správanie miestnej komunity, s ktorou niečo nie je v poriadku. Náznaky nepriateľského správania postupne prerastú do otvoreného konfliktu, počas ktorého bude mladá rodina vystavená psychickému týraniu i hrubému násiliu.

Prečítaj si aj
Dostane HBO vlastný Black Mirror? Skvelá novinka ukazuje, aké je žiť so sledovacím čipom v mozgu

K tomu sa však tvorcovia dopracujú až postupne. Súdiac podľa prvej upútavky bude Them najskôr starostlivo budovať atmosféru neistoty a napätia, kde bude v popredí dominovať téma rasovej neznášanlivosti.

Potvrdené zároveň bolo, že podobne ako napríklad Fargo či American Crime Story bude novinka od Amazonu seriálovou antológiou. Druhá séria teda bude zasadená do rovnakého univerza, na udalosti svojho predchodcu však nebude priamo nadväzovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom