Teraz čítate
Toto je nový plán Facebooku, ako ťa viac zapojiť do používania Messengeru

Facebook do svojej aplikácie Messenger neustále pridáva rôzne vychytávky, aby naň nalákal ešte viac používateľov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V poslednej dobe sa však vývoj aplikácie uberá úplne novým smerom. Do Messengeru totiž Facebook po novom pridá internetových robotov, ktorí ti budú pomáhať pri práci či konverzáciách. V minulosti sa už gigant pokúšal o využitie podobných botov, no v tom čase slúžili pre konverzáciu medzi človekom a botom. Nakoniec sa aj ukázalo množstvo chýb a bot nebol schopný viesť ani len základnú konverzáciu. Avšak to sa konečne mení!

messengerzdroj fotografie: Facebook

Po novom už boti budú oveľa užitočnejší. Pomáhať budú pri konverzáciách reálnych ľudí, a to iba vtedy, keď budú potrební. Ak si nedávno čítal článok asistentovi umelej inteligencie pod názvom „M“, tak určite vieš, o čom je reč. Práve on je kľúčovým prvkom Messengeru do budúcnosti. V súčasnosti dokáže jednoduché úlohy, ako napríklad posielanie platieb, zdieľanie polohy či vytváranie plánov. Boti tým pádom získavajú druhú šancu a tentokrát to už s nimi vyzerá oveľa sľubnejšie.

zdroj fotografie: Facebook

Nenechaj si ujsť
Umelá inteligencia s vlastným asistentom už aj v Messengeri! Pozri sa, ako bude vyzerať

V budúcnosti tak môžeš očakávať hlbšiu integráciu tých najpopulárnejších služieb a najsťahovanejšia aplikácia na svete získa opäť kus funkcionality navyše. Bude to konečne vítaný krok a stretne sa s pozitívnou odozvou u používateľov?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • Mario Kovačič

    Ak by bol tento opad dobrovolny tak je to lepsie. Staci si pozriet hodnotenie a clovek vie ze aj skolak by to lepsie navrhol. Je to app iba pre vlajkve lode pretoze je tak skvele vyladena ze slabsie fony ju ani neutiahnu. A ak bonus to zabera pok… miesta pretoze obsahuje sprostosti o ktore nemam zaujem a v zivote ich niako nevyuzijem.

    • Maroš Závodný

      Preto používam Messenger Lite. APK nájdeš hocikde na nete, pre slovensko dostupná nieje.