Facebook do svojej aplikácie Messenger neustále pridáva rôzne vychytávky, aby naň nalákal ešte viac používateľov.

V poslednej dobe sa však vývoj aplikácie uberá úplne novým smerom. Do Messengeru totiž Facebook po novom pridá internetových robotov, ktorí ti budú pomáhať pri práci či konverzáciách. V minulosti sa už gigant pokúšal o využitie podobných botov, no v tom čase slúžili pre konverzáciu medzi človekom a botom. Nakoniec sa aj ukázalo množstvo chýb a bot nebol schopný viesť ani len základnú konverzáciu. Avšak to sa konečne mení!

messengerzdroj fotografie: Facebook

Po novom už boti budú oveľa užitočnejší. Pomáhať budú pri konverzáciách reálnych ľudí, a to iba vtedy, keď budú potrební. Ak si nedávno čítal článok asistentovi umelej inteligencie pod názvom „M“, tak určite vieš, o čom je reč. Práve on je kľúčovým prvkom Messengeru do budúcnosti. V súčasnosti dokáže jednoduché úlohy, ako napríklad posielanie platieb, zdieľanie polohy či vytváranie plánov. Boti tým pádom získavajú druhú šancu a tentokrát to už s nimi vyzerá oveľa sľubnejšie.

zdroj fotografie: Facebook

Nenechaj si ujsť
Umelá inteligencia s vlastným asistentom už aj v Messengeri! Pozri sa, ako bude vyzerať

V budúcnosti tak môžeš očakávať hlbšiu integráciu tých najpopulárnejších služieb a najsťahovanejšia aplikácia na svete získa opäť kus funkcionality navyše. Bude to konečne vítaný krok a stretne sa s pozitívnou odozvou u používateľov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom