Umelá inteligencia sa dostáva do čoraz väčšieho spektra technológií. Nezaostáva ani Facebook, ktorý len pred pár dňami priniesol túto vymoženosť aj do obľúbeného Messengera.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Modrý gigant vyvinul akéhosi asistenta pod jednoduchým menom „M“. Jeho úlohou bude poskytovanie návrhov pri četovaní. Asistent bude neustále sledovať tvoju konverzáciu s priateľom a keď rozpozná určitý typ správy, poskytne ti návrh. Pre lepšiu predstavu o tejto funkcii si prečítaj nasledovný zoznam:

  • Posielanie nálepiek: Keď napíšeš správu typu „Ďakujem“ alebo „Ahoj“, asistent ponúkne vhodné emotikony
  • Posielanie alebo vyžiadanie peňazí: Asistent M rozpozná, keď sa ľudia rozprávajú o peniazoch a ponúkne im možnosť poslania alebo vyžiadania peňazí. Viac sa dočítaš v tomto článku.
  • Zdieľanie polohy: Keď sa budeš rozprávať napríklad o mieste stretnutia, M ti navrhne zdieľanie polohy
  • Plánovanie: Jednou z najlepších funkcií je robenie plánov. M umožňuje nastaviť miesto aj čas pripomienky
  • Ankety (iba v skupinových konverzáciách): Pokiaľ sa nachádzaš v skupinovej konverzácii, asistent ti umožní vytvorenie ankety
  • Získanie jazdy: Keď nastane reč o ceste na nejaké miesto, M ponúkne taxislužby Uber a Lyft

nenechaj si ujsť
Tvoji priatelia ako duchovia? Aj to je novou funkciou aplikácie Facebooku

M nebude fungovať na spôsob Google Asistenta, ktorého môžeš vyvolať a niečo sa opýtať. Namiesto toho sa bude objavovať v konverzáciách, keď nastane vhodná chvíľa. Pre tých, ktorí M asistenta nebudú chcieť, bude možnosť jeho deaktivácie v nastaveniach. Momentálne sa z návrhov môžu tešiť iba používatelia v USA. Do ostatných krajín sa bude dostávať postupne, čo, samozrejme, môže trvať aj niekoľko mesiacov. Keď si túto novinku porovnáme napríklad so zbytočnými dennými príbehmi, tak asistent M je celkom užitočná funkcia. Nemyslíš?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
80%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.