Teraz čítate
Umelá inteligencia s vlastným asistentom už aj v Messengeri! Pozri sa, ako bude vyzerať

Umelá inteligencia sa dostáva do čoraz väčšieho spektra technológií. Nezaostáva ani Facebook, ktorý len pred pár dňami priniesol túto vymoženosť aj do obľúbeného Messengera.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Modrý gigant vyvinul akéhosi asistenta pod jednoduchým menom „M“. Jeho úlohou bude poskytovanie návrhov pri četovaní. Asistent bude neustále sledovať tvoju konverzáciu s priateľom a keď rozpozná určitý typ správy, poskytne ti návrh. Pre lepšiu predstavu o tejto funkcii si prečítaj nasledovný zoznam:

  • Posielanie nálepiek: Keď napíšeš správu typu „Ďakujem“ alebo „Ahoj“, asistent ponúkne vhodné emotikony
  • Posielanie alebo vyžiadanie peňazí: Asistent M rozpozná, keď sa ľudia rozprávajú o peniazoch a ponúkne im možnosť poslania alebo vyžiadania peňazí. Viac sa dočítaš v tomto článku.
  • Zdieľanie polohy: Keď sa budeš rozprávať napríklad o mieste stretnutia, M ti navrhne zdieľanie polohy
  • Plánovanie: Jednou z najlepších funkcií je robenie plánov. M umožňuje nastaviť miesto aj čas pripomienky
  • Ankety (iba v skupinových konverzáciách): Pokiaľ sa nachádzaš v skupinovej konverzácii, asistent ti umožní vytvorenie ankety
  • Získanie jazdy: Keď nastane reč o ceste na nejaké miesto, M ponúkne taxislužby Uber a Lyft

Messenger M

Geplaatst door Facebook op woensdag 5 april 2017

nenechaj si ujsť
Tvoji priatelia ako duchovia? Aj to je novou funkciou aplikácie Facebooku

M nebude fungovať na spôsob Google Asistenta, ktorého môžeš vyvolať a niečo sa opýtať. Namiesto toho sa bude objavovať v konverzáciách, keď nastane vhodná chvíľa. Pre tých, ktorí M asistenta nebudú chcieť, bude možnosť jeho deaktivácie v nastaveniach. Momentálne sa z návrhov môžu tešiť iba používatelia v USA. Do ostatných krajín sa bude dostávať postupne, čo, samozrejme, môže trvať aj niekoľko mesiacov. Keď si túto novinku porovnáme napríklad so zbytočnými dennými príbehmi, tak asistent M je celkom užitočná funkcia. Nemyslíš?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
80%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.