Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Silný štart streamovacích služieb v novom roku pokračuje aj naďalej a v marci sa opäť môžeš tešiť na skvelé novinky. Dominuje im predovšetkým Netflix, ktorý uvedie hneď niekoľko sľubných titulov. Na ich čele stojí predovšetkým nový seriál od tvorcov Hry o tróny, ale tiež nová fantasy s hviezdou Stranger Things.

Zahanbiť sa však nenechajú ani ďalší hráči. HBO Max uvedie satirickú komédiu s oscarovou Kate Winslet, Disney+ detektívku a nových X-Menov, Apple TV+ zasa poteší originálne vyzerajúcimi dobovými novinkami. Aby toho nebolo málo, na Prime Video štartuje skvele obsadený akčný film, v ktorom sa dokonca objaví aj Connor McGregor. V marci sa jednoducho bude na čo pozerať, tu je TOP 10 najlepších noviniek.

Spaceman

Kedy: 1. marec

Kde: Netflix

Adam Sandler na Netflixe v snímkach Uncut Gems a Hustle naplno ukázal, že zahrať vážnejšie úlohy mu nerobí najmenší problém. Presne z tohto súdka bude jeho ďalší film s názvom Spaceman, ktorý bude postavený na románe Kozmonaut z Čiech od českého spisovateľa Jaroslava Kalfařa.

Príbeh sleduje kozmonauta Jakuba Procházku, ktorý sa vydáva na nebezpečnú misiu k Venuši a počas cesty prehodnocuje svoje životné rozhodnutia i vzťah s manželkou Lenkou. Jakub v nekonečnosti vesmíru nájde nečakaného spoločníka v podobe (imaginárneho) pavúka, s ktorým vedie filozofické debaty.

Český román vďaka svojmu posolstvu i láskavému humoru zaujal čitateľov z celého sveta, po námete preto siahol aj Netflix, aj keď prvé ohlasy recenzentov sú pomerne rozpačité. Sandler nebude jedinou hviezdou prichádzajúcej novinky a vysoké ambície potvrdzuje aj účasť hercov ako Paul Dano (Batman), Kunal Nayyar (Teória veľkého tresku) či dvojnásobnej nominantky na Oscara, Carey Mulligan (Pýcha a predsudok).

Režim

Kedy: 4. marec

Kde: HBO Max

Oscarová herečka Kate Winslet si po fantastickej kriminálke Mare z Easttownu zopakuje spoluprácu s HBO. Tentokrát však vo výrazne odľahčenejšom duchu, pôjde totiž o satirickú čiernu komédiu, ktorá rozpráva o živote za múrmi moderného autoritárskeho režimu na pokraji zrútenia.

Kate Winslet v novinke stvárni kancelárku Elenu s narastajúcou paranoiou, ktorá už dlhší čas neopustila palác. Obráti sa preto na prchkého vojaka Zubaka ako na nepravdepodobného dôverníka. Zubakov vplyv na kancelárku stále rastie a Elenine pokusy rozšíriť svoju moc nakoniec vyústia do rozkolu v paláci a krajine.

HBO v podobe novej minisérie prináša satirický pohľad na politický režim, v ktorom rozoberá aj vážnejšie spoločenské témy moci, paranoje či politického rozkladu. Cieľom tvorcov je zároveň nechať diváka nahliadnuť do zákulisia politických hier a podčiarknuť dôležitosť kritického myslenia. Zdá sa, že zámer tvorcom vyšiel, prvé reakcie na novú minisériu sú totiž pozitívne a zväčša nešetria chválou.

Smrť a ďalšie detaily

Kedy: 5. marec

Kde: Disney+

Detektívne príbehy Agathy Christie sú stále v kurze a prácou slávnej spisovateľky sa inšpirovali tvorcovia nového detektívneho seriálu Smrť a ďalšie detaily. Príbeh sa odohráva uprostred lesku a slávy svetovej smotánky a zameriava sa na brilantnú a problémovú Imogene , ktorá sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Hlavná hrdinka sa totiž stane hlavnou podozrivou v záhadnej vražde v zamknutej miestnosti.

Miesto činu? Honosne zrekonštruovaný zaoceánsky parník v Stredozemnom mori. Podozriví? Každý rozmaznaný hosť a každý vyčerpaný člen posádky. Problém? Aby dokázala svoju nevinu, musí sa spojiť s mužom, ktorým pohŕda – Rufusom Cotesworthom, najlepším detektívom na svete.

Z hereckých tvárí v novom kriminálnom seriáli budú pozornosť predovšetkým Mandy Patinkin, ktorého si diváci zamilovali ako Saula Berensona v obľúbenom seriáli Homeland. Dobrou správou je, že diváci sa na Disney+ dočkajú všetkých dielov naraz v deň premiéry.

Premiéry veľkofilmov na streamovacích službách

  • Napoleon – Apple TV+ – 1. marec
  • Wonka – HBO Max – 8. marec
  • Lúzri z Wall Street – HBO Max 31. marec

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú