Nová Tesla Model S vo verzii Plaid je aktuálne najrýchlejším sériovo vyrábaným autom na svete. Svoje postavenie dokázala aj na prvých jazdách, z ktorých nižšie prinášame niekoľko videí.

Tesla Model S Plaid je skutočné monštrum s výkonom 760 kW (1020 koní), kedy Musk ešte pred jej oficiálnym uvedením na trh sľuboval, že auto zrýchli z 0 na 60 míľ/h (96,5 km/h) už do dvoch sekúnd. Podľa oficiálneho nemeckého konfigurátora to zvládne z 0 na 100 km/h za 2,1 sekundy.

Pred pár dňami automobilka zorganizovala udalosť, na ktorej nielenže došlo k oficiálnemu predstaveniu Modelu S Plaid, ale pozvaným novinárom umožnili toto neuveriteľné zrýchlenie zažiť na vlastnej koži.

Na internete sa už nachádza niekoľko videí a reakcie pasažierov vo vozidle hovoria samé za seba. Najrýchlejší sériovo vyrábaný automobil na svete dokázal zrýchliť z 0 na 60 míľ/h okolo dvoch sekúnd, a to aj napriek tomu, že vo vozidle sedeli štyria ľudia. Rýchlosť 100 míľ/h (160 km/h) auto dosiahlo už za 4 sekundy.

Pozri si tie najlepšie reakcie zo zrýchlenia Modelu S Plaid:

Okrem samotných šprintov si pozvaní novinári mohli vyskúšať aj herný výkon Modelu S Plaid, na ktorej si nezahrali nič iné, než Cyberpunk 2077. Ukážku z hrania, ktorú natočil Dave Mac, si môžeš pozrieť vo videu nižšie.

Pokorila aj vlastný rekord

Nová Tesla Model S Plaid už dokonca oficiálne pokorila aj svoj vlastný rekord v šprinte na štvrť míle. Za volantom nesedel veľký automobilový nadšenec a fanúšik, Jay Leno.

S novinkou sa mu podarilo v šprinte na štvrť míle dosiahnuť čas 9,24 sekundy, pričom na cieľovej čiare dosahoval Model S Plaid rýchlosť 249 km/h.

Model S Plaid revolučný v mnohých ohľadoch

Extrémny výkon elektromobilu dodávajú úplne nové motory s názvom Palladium, ktoré prinášajú inováciu v podobe nových rotorov s uhlíkovým plášťom. Vďaka tomu je elektromotor malý, no zároveň extrémne výkonný. Maximálna rýchlosť na úrovni 321 km/h a zrýchlenie z 0 na 60 míľ/h pod 2 sekundy hovoria za všetko.

Dojazd 651 km na jedno nabitie zabezpečujú nielen nové batérie, o ktorých Musk zatiaľ bližšie nehovoril, ale aj koeficient odporu vzduchu na úrovni iba 0,208. Dojazd maximalizuje aj nové, oveľa efektívnejšie tepelné čerpadlo. V chladnom počasí je vďaka nemu dojazd vyšší až o 30 % v porovnaní s predchádzajúcimi Modelmi S.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom