Už sa stalo zvykom, že čínski výrobcovia napodobujú vlajkové lode technologických gigantov a ponúkajú ich za niekoľkonásobne nižšiu cenu. Najnovším pokusom v tomto smere je Meiigoo S8, ktorého výrobca sa inšpiroval Samsungom. Vytvoril tak kópiu jeho najnovšej vlajkovej lode, ktorá však nestojí ani len 200 €.

Ako už samotný názov naznačuje, nový Meiigoo S8 sa snaží napodobniť model Samsung Galaxy S8. A podľa jeho špecifikácií sa bude jednať o naozaj obstojného súpera. Jeho cena je aktuálne 172 €, no v pondelok 9. októbra navyše klesne na zaujímavejších 147 €. Aby toho nebolo málo, doprava je úplne zadarmo.

Imitácia Infinity displeja a zaujímavá výbava

Meiigoo S8 sa pýši FullHD displejom s uhlopriečkou 6.1 palca a pomerom strán 18:9, ktorý sa snaží napodobniť Infinity displej v Galaxy S8. Vďaka tomu zabudneš na čierne okraje pri pozeraní videí či prehliadaní internetu. Displej je navyše zahnutý na obidvoch stranách, čo mu dodáva 3D efekt. S displejom si tak užiješ jedinečný vizuálny zážitok. Smartfón je „odetý“ do kovovo-sklenenej konštrukcie, ktorá pôsobí naozaj štýlovo. Vďaka zahnutým stranám displeja je kovový rám telefónu hrubý iba 3 mm. To mu dodáva nielen výnimočný vzhľad, ale aj lepší pocit pri držaní smartfónu.

Telefón je poháňaný 8-jadrovým procesorom MediaTek MTK6750T s taktom 1.5 GHz, vďaka čomu je zaručený rýchly a stabilný chod aplikácií pri nižšej spotrebe energie. 4 GB RAM pamäť v S8 od Meiigoo zvládne plynulý multitasking a bezproblémový chod aj tých najnáročnejších hier. Pre tvoje fotky, súbory a appky je tu 64 GB úložisko, ktoré je možné rozšíriť až na 256 GB a tak sa nemusíš báť, že by ti došlo miesto.

Duálny fotoaparát nesmie chýbať

Na zadnej strane sa nachádza duálny fotoaparát s hlavným 13 MPx snímačom od Sony a pomocným 5 MPx snímačom pre bokeh efekt. Vďaka tomu dokážeš zachytiť čistý obraz s ostrými objektmi a rozmazaným pozadím. Veľká f/2.2 clona navyše prepúšťa dostatok svetla, aby boli tvoje fotky dostatočne čisté a jasné. Ako je u čínskych výrobcov zvykom, pod fotoaparátom nájdeš senzor odtlačkov prstov určený na odomknutie telefónu. Vpredu nájdeš 5 MPx selfie kameru s technológiu skrášlenia tváre.

Vďaka batérii s kapacitou 3300 mAh môžeš smartfón používať celý deň bez toho, aby sa musel báť, že mu dôjde energia. Tú môžeš v prípade nutnosti jednoducho ušetriť vďaka špeciálnemu tlačidlu na ľavom boku telefónu. Stačí ho len mierne podržať a vypnúť tak všetky úlohy vyžadujúce priveľa energie. Meiigoo S8 navyše podporuje rýchlonabíjanie cez USB Type-C.

Vylepšený GPS modul ti zaručí rýchle a presné určenie pozície vďaka ktorému sa už nikdy viac nestratíš. Meiigoo S8 beží na Androide 7.1 Nougat s menšou spotrebou energie a vyššou stabilitou. Výrobca navyše pridal pár zmien a vylepšení pre ľahšiu prácu s telefónom a celkový lepší používateľský zážitok. Telefón bude dostupný v troch farebných kombináciách – zlatej, modrej a čiernej.

Aj keď u čínskych výrobcov je častým problémom absencia plnej LTE konektivity, u Meiigoo S8 to neplatí. Ponúka totiž plnú podporu našich LTE sietí. Jedná sa globálnu verziu a teda ponúka aj slovenské rozhranie. Obsahuje tiež slot pre 2 NanoSIM karty alebo jednu NanoSIM + microSD kartu pre rozšírenie úložiska. Nechýba mu ani 3.5 mm jack pre pripojenie slúchadiel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom