Aktualizované 28. júla 2023 – Slovenský film Invalid má obrovský úspech aj na Netflixe, kde sa stal najsledovanejším na Slovensku.

Netflix Screenshot

Pôvodný článok:

Knižnicu Netflixu dnes obohatil jeden z najlepších slovenských filmov poslednej dekády Invalid. Satirická komédia sa tak pridala k viacerým kvalitným slovenským titulom, ktoré streamovacia služba aktuálne ponúka.

Netflix má o slovenské filmy čoraz väčší záujem

Slovenské snímky sa už pravidelne umiestňujú v rebríčkoch najnavštevovanejších filmov v našich kinách a aj to je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa lokálna tvorba čoraz častejšie objavuje v hľadáčiku niektorých najznámejších streamovacích služieb.

Najaktívnejšia je v tomto smere platforma Netflix, ktorá v minulosti získala práva na viaceré úspešné slovenské snímky, ako Bathory či Šťastný Nový rok a tento rok v júni zaradila do ponuky aj dokumentárnu snímku Kuciak: Vražda novinára, ktorá sa okamžite vyšplhala na čelo tuzemského rebríčka sledovanosti.

TMDB

Podobný divácky úspech na streamovacej službe sa v najbližších dňoch očakáva aj od komédie Invalid, ktorú v našich kinách videlo tento rok viac než 189-tisíc divákov a zanechala za sebou také svetové blockbustery akými sú Strážcovia galaxie 3 (127-tisíc divákov) alebo John Wick 4 (92-tisíc divákov).

Čo však robí z Invalida výnimočnú filmovú udalosť tohto roka sú mimoriadne nadšené reakcie divákov, aj kritikov, ktorí o filme hovoria ako o jednej z najlepších komédií v ére samostatnosti a jej premiéru na Netflixe by si tak nemal nechať ujsť žiadny slovenský fanúšik.

Čaká na neho nekompromisná satira zasadená do mečiarovskej éry divokých 90. rokov s nekompromisným humorom a pomerne šialeným príbehom, ktorého ústrednou postavou je cholerický údržbár Laco Hundera. Ten sa aj vďaka svojej povahe ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste s cieľom vybaviť si účty s miestnou mafiou.

Okrem mixu skvelého čierneho humoru s akciou sa divák môže tešiť aj na pomerne zaujímavé obsadenie, keď popri hlavných hercoch Gregora Hološku a Zdeňku Godla uvidíme v menších rolách aj Rytmusa, Majka Spirita či populárneho youtubera Goga.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú