banner-nubia-z11
Niet pochýb o tom, že Samsung Galaxy S8 je jeden z najočakávanejších smartfónov budúceho roka. Pre Samsung je to taktiež veľmi dôležitý model a keďže s Galaxy Note 7 im to nevyšlo, pri „Es-osmičke“ si nemôže dovoliť žiadne zaváhania.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O budúcoročnej vlajkovej lodi juhokórejského giganta sa toho na internete už popísalo mnoho. Je veľmi pravdepodobné, že nový Galaxy S8 príde len vo verzii so zahnutým displejom, podobne ako tomu bolo pri už mŕtvom Note 7. Ako už má Samsung vo zvyku, aj S8-čku ponúkne v dvoch veľkostných verziách, kompaktnejšej 5,1-palcovej a väčšej 5,5-palcovej. Povráva sa taktiež o odstránení ikonického domovského hardvérového tlačidla, ktoré doteraz obsahoval každý Samsung Galaxy S smartfón. Odstránenie tohto tlačidla naznačuje aj najnovší koncept Galaxy S8, ktorý vytvoril dizajnér Kingway Lee. Svoj výtvor publikoval na známej čínskej sociálnej sieti Weibo.

samsung-galaxy-s8-novy-koncept
zdroj fotografie: Mydrivers

Koncept, ktorý vytvoril, vyjadruje jeho vlastné predstavy o tom, ako by novinka mohla vyzerať. Pri vytváraní renderov však bral do úvahy doteraz známe informácie, ktoré spomínali zahnutý displej bez bočných rámikov a tiež minimalizovanú vrchnú a spodnú časť prednej strany. Pod displejom si môžeme všimnúť zmenšené kapacitné domovské tlačidlo, ktoré súčasťou je ultrazvukový snímač odtlačkov prstov. Dizajnér vynechal aj 3,5 mm audio jack, ktorý odstraňuje čoraz viac výrobcov.

samsung-galaxy-s8-novy-koncept-4
zdroj fotografie: Mydrivers

Okrem nového konceptu sa k nám dostali aj nové informácie o dátume predstavenia očakávanej vlajkovej lode Samsungu. Očakávali sme, že Galaxy S8 bude predstavený na veľtrhu MWC v Barcelone, kde Samsung vždy predstavuje svoje nové vlajkové lode. Nové správy však hovoria o presunutí predstavenia na mesiac apríl, kedy by „ďalšiu veľkú vec“ predviesť na vlastnej konferencii.

samsung-galaxy-s8-novy-koncept-2
zdroj fotografie: Mydrivers

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
38%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
13%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]