Nový iPhone SE svojím úspechom v Číne spôsobuje problémy tamojším výrobcom

banner-redmi3pro
Zdá sa, že novo predstavený smartfón spoločnosťou Apple, iPhone SE, priniesol konečne niečo, po čom mnoho ľudí túži. Je tým výkonný hardvér v kompaktnom tele smartfónu. iPhone SE tak prišiel nielen s extrémne kompaktným 4-palcovým displejom, ale zároveň si aj zachoval väčšinu hardvéru z najnovších iPhonov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spomenúť môžeme napríklad procesor Apple A9, ktorý sa nahádza aj v iPhone 6s a 6s Plus. To isté platí aj o 12 MPx fotoaparáte a funkcii Apple Pay. Smartfón disponuje aj snímačom odtlačkov prstov TouchID, avšak jedná sa o jeho prvú generáciu. Tým, čím iPhone SE oproti svojim väčším bratom nedisponuje, je práve jedno z ich najväčších lákadiel, a to 3D Touch (displej citlivý na tlak). Vráťme sa však teraz do Číny. Nový iPhone v Číne totiž zaznamenal mimoriadny úspech (pravdepodobne kvôli jeho kompaktnému displeju), a to až taký, že výrobca už teraz prijal v tejto krajine 3,4 milióna predobjednávok. Úspech tohto výrobcu má samozrejme dopad aj na čínskych výrobcov, keďže im Apple istým spôsobom „kradne“ z ich tržieb.

Apple iPhone SE 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


iphone se clanok nahlad

Podľa nedávno zverejnených informácií, majú dodávatelia komponentov v Číne a Taiwane odmietať zásobovať tohto výrobcu, a to práve z dôvodu mimoriadnej úspešnosti tohto smartfónu. Ďalším dôvodom je, že napríklad minulý rok mali dodávatelia fotoaparátov pre smartfóny preplnené sklady. Výrobca im síce udal, aké množstvo majú vyrobiť, no očakávania výrobcu o predaných kusoch sa naplnili len na 70 – 80 %. Dobrým príkladom je Xiaomi, ktoré minulý rok malo v pláne predať 80 až 100 miliónov zariadení, no nakoniec predalo „len“ niečo cez 70 miliónov.

Zdroj: Phonearena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.