Najväčšie trhovisko európskeho pôvodu spustilo na Slovensku svoje nové lokalizované trhovisko allegro.sk. Táto expanzia je súčasťou pokračujúceho rastu Allegro v strednej Európe a nasleduje spustenie allegro.cz v Čechách, kde spoločnosť získala viac ako 1,6 milióna aktívnych kupujúcich.

Prostredníctvom svojho modelu trhoviska zjednodušuje priame obchodovanie medzi predajcami a zákazníkmi. Zákazníci tak majú prístup k širokej škále produktov za zvýhodnené ceny a môžu nakupovať bezpečne online. Na druhej strane, pre predajcov predstavuje Allegro partnera, ktorý podporuje rozvoj ich podnikania v novom predajnom kanáli, a zároveň im dáva plnú kontrolu nad ich ponukami a cenami.

Prieskum ukázal, že Slováci online trhoviská milujú

Prieskum medzi slovenskými zákazníkmi ukázal, že online trhoviská sú čoraz populárnejšie vďaka ich pohodliu, rozmanitosti a konkurenčným cenám. Keďže 77 % respondentov je oboznámených s konceptom trhoviska, platforma je dobre pripravená na to, aby sa stala novým partnerom pre slovenských predajcov.

Allegro im ponúka proces predaja vďaka svojim technologickým a finančným riešeniam, analytickým nástrojom, ľahkej integrácii s ich vlastnými e-shopmi, vzdelávacím programom a marketingovým nástrojom, ktoré sú navrhnuté na podporu rastu ich podnikania.

Allegro na Slovensku
Allegro

Všetky funkcionality sú prispôsobené miestnemu trhu – od jazyka, meny a spôsobov dopravy, vrátane doručenia do širokej siete odberných miest Packeta v rámci celého Slovenska.

Registrácia a prevádzka predajného účtu na platforme je bezplatná, čo predajcom umožňuje vyskúšať benefity, ktoré Allegro ponúka. V rámci Uvítacieho programu môžu noví predajcovia využívať benefit 0% predajných provízií počas prvých 180 dní, spolu so silnou marketingovou podporou, vrátane spustenia prvej reklamnej kampane na Slovensku, ktorá začína v pondelok 18. marca.

S viac ako 100 miliónmi ponúk chcú konkurovať aj tým najväčším menám

Allegro.sk ponúka slovenským spotrebiteľom prístup k rozsiahlemu výberu produktov, s 100 miliónmi dostupných ponúk. Katalóg produktov zahŕňa všetko od elektroniky, domova a záhrady, športu a voľného času, výrobkov pre deti, automobilov, cez módu a obuv, zdravie a krásu, knihy, až po médiá, zberateľské predmety a umenie.

„Ako ukazuje náš prieskum, cena je jedným z kľúčových faktorov, ktoré motivujú slovenských spotrebiteľov k nakupovaniu online. Taktiež je pre nich oveľa jednoduchšie nájsť dobrú ponuku online, ako v tradičných obchodoch. A práve to sa im snažíme ešte viac zjednodušiť našou garanciou najnižšej ceny, ktorá porovnáva ceny na Allegro s vybranými online obchodmi na Slovensku a ukazuje najlepšie ponuky na našej platforme. Ak by sme takúto garanciu nevedeli splniť, vrátime zákazníkom 150% rozdielu ceny vo forme kupónu uplatniteľného na Allegro,“ povedal Wojciech Bogdan, marketingový a finančný riaditeľ v Allegro.

Nakupovanie bez rizík

Už od štartu platformy môžu používatelia využívať službu predplatného Allegro Smart!, ktorá prináša neobmedzené bezplatné doručenia, zaujímavé ponuky a zákaznícku podporu za poplatok 11,99€ ročne, alebo 2,49 € mesačne pre online nakupovanie u akéhokoľvek predajcu.

Pre tých, ktorí si chcú program najprv vyskúšať, je k dispozícii špeciálna skúšobná ponuka: 5 bezplatných doručení počas prvých 6 mesiacov, čo slovenským zákazníkom ponúka perfektnú príležitosť vyskúšať si nakupovanie na Allegro.sk.

Allegro na Slovensku
Allegro

Pri minimálnej hodnote objednávky 12,90 € v programe Allegro Smart! môžu slovenskí zákazníci využívať bezplatné doručenie na viac ako 2600 výdajných miest a balíkových automatov po celej krajine alebo bezplatné doručenie domov pri objednávkach od 21,90 €.

Program Allegro Protect prináša bezpečné nákupné prostredie s možnosťou rýchleho vrátenia peňazí a s  komplexnou ochranou nákupu. Ak sa zákazníkovi nepodarí problém vyriešiť priamo s obchodníkom, dostane do 48 hodín refundáciu až do výšky 4 000 €.

Nový a väčší MALL.sk

Nakupovanie na Allegro je navrhnuté tak, aby bolo plynulé a jednoduché pre všetkých používateľov. Či už zákazník preferuje desktopové rozhranie, alebo prehliadanie na mobilnom zariadení, Allegro ponúka viacero možností online nakupovania. Okrem portálu allegro.sk je k dispozícii aj mobilná aplikácia Allegro dostupná pre zariadenia iOS aj Android, ktorá ponúka plný rozsah nákupných funkcií a uvítací kupón 10 € na prvú objednávku v rámci aplikácie, ktorý je možné uplatniť pre objednávky nad 50 €.

Spustenie Allegro na Slovensku je ďalšou kapitolou v slovenskom e-commerce svete, ale zároveň stavia na dedičstve MALL.sk. Nástupcom bude práve allegro.sk, ktoré je pripravené integrovať sa na slovenský trh, pričom pokračuje v prevádzke MALL.sk ako samostatnej platformy a zároveň aj jedného z obchodníkov na Allegro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú