Pokračovanie Squid Game síce ešte nedostalo oficiálny dátum premiéry, netrpezlivé čakanie na druhú sériu jedného z najúspešnejších seriálov z dielne Netflixu si však teraz diváci môžu spríjemniť sledovaním rovnako bizarnej a zábavnej kórejskej novinky.

Takmer tri roky po tom, čo sa Squid Game stal jedným z najväčších seriálových fenoménov všetkých čias, Netflix dúfa, že bude podobne lámať rekordy aj so súčasným hitom The 8 Show, ktorý aktuálne patrí k najsledovanejším seriálovým titulom streamovacej služby.

Podľa portálu Flixpatrol patrí kórejskej sérii aktuálne druhá pozícia v rebríčku TOP 10 najsledovanejších seriálov na svete, pričom si ju obľúbili aj Slováci, u ktorých sa v obľúbenosti drží na tretej priečke.

Podobnosť so slávnym hitom čisto náhodná

Treba dodať, že zaslúžene. The 8 Show je so slávnejším Squid Game v mnohých smeroch podobný. Okrem pôvodu si seriálová novinka vypožičiava viacero prvkov aj po obsahovej stránke.

Jadrom príbehu je totiž opäť bizarný sociálny experiment, keď sa v záhadnej budove ocitne skupina ôsmych ľudí, ktorí boli pozvaní zúčastniť sa podozrivej televíznej reality show. Jej cieľom je minúť čo najmenej a zároveň zarobiť čo najviac peňazí.

 

 

Aby súťažiaci získali výhru, musia sa riadiť niekoľkými základnými pravidlami. Nič ale nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. The 8 Show môže zdanlivo zdieľať so Squid Game viacero spoločných motívov, líšia sa však v jednej dôležitej veci.

Zatiaľ čo v kultovom seriáli museli účastníci prežiť, v The 8 Show musia súťažiaci prísť na to, či spolupracovať, alebo si ísť po krku a na pravidlá hry prichádzajú postupne.

TMDB

Seriálová novinka je v knižnici streamovacej služby od 17. mája a či sa jej podarí aspoň priblížiť k úspechu Squid Game uvidíme v najbližších týždňoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú