Aktualizované 8. júla: S horúco očakávaným príchodom filmu Gladiátor 2 si chce z koláča krvavých súbojov v rímskej aréne odhryznúť aj televízna novinka Those About to Die. Tá budí pozornosť nielen svojím historickým zasadením, ale tiež účasťou Anthonyho Hopkinsa, ktorý v nej stvárni rímskeho cisára Vespasiana.

Dej divákov zavedie na vrchol Rímskej ríše a pozrieme sa v ňom na jej odvrátenú stranu, ktorá priblíži špinavý a krvavý biznis zábavy pre masy. Presný príbeh seriálu zatiaľ zostáva tajomstvom, isté je, že v seriáli uvidíme bojovníkov zo všetkých kútov sveta, ktorí si v koloseu zmerajú sily a pokúsia sa stať miláčikom rímskeho davu.

Seriál už 18. júla štartuje na streamovacej službe Peacock a svoj príchod čerstvo pripomína novým trailerom. Ten opäť odhaľuje súboje v aréne a sľubuje tiež zákulisné politikárčenie. Časť obsahu Peacock u nás ponúka služba SkyShowtime, podľa našich informácií však historickú novinku s Anthony Hopkinsom na tejto platforme neuvidíme.

Omnoho pravdepodobnejšie sa javí konkurenčná platforma Prime Video, ktorá Those About to Die uvedie vo vybraných európskych krajinách. Zatiaľ nie je jasné, či medzi nimi figuruje aj Slovensko, rovnako ani to, kedy by tu mal seriál odštartovať.

Pôvodný článok: 

S príchodom filmu Gladiátor 2, ktorý nadchne divákov po celom svete už túto jeseň, si chce z koláča drsných súbojov na život a na smrť z prostredia gladiátorskej arény odkrojiť aj streamovacia služba Peacock. Tú síce Slováci až tak moc nepoznajú, ale čoskoro sa to zmení. Do hry vstupuje nová originálna séria Those About To Die, ktorá ťa vtiahne do sveta gladiátorských hier ešte pred premiérou Gladiátora.

Séria je založená podľa rovnomenného románu Daniela P. Mannixa, ktorý bol „základným pilierom“ pri vzniku Gladiátora v podaní režiséra Ridleyho Scotta. S prvým oficiálnym trailerom máme lepší prehľad o tom, čo môžeme očakávať a kam nás príbeh zavedie.

Gladiátor dostal seriálového konkurenta

V hlavnej úlohe cisára Vespasiana uvidíš legendu medzi hercami, 86-ročného Anthonyho Hopkinsa, ktorý odmieta nasledovať šľapaje niektorých rovesníkov z brandže a na nekonečný zoznam si pripisuje nový charakter.

Po seriáli Westworld od HBO pôjde o jeho ďalšiu veľkú úlohu. Vek už ale herec neskryje, no z traileru jasne vidieť, že Vespasian veľa práce mať nebude. Ako všemocný cisár započne hry a z jeho výrazu tváre je jasné, že bude nasledovať krvavé šialenstvo.

Okrem Hopkinsa sa do série upísalo viacero zvučných mien, ktoré stvárnia niekoľko kľúčových historických postáv – Dimitri Leonidas (Scorpus), Jojo Macari (Domitian Flavianus), Gabriella Pession (Antonia) alebo Tom Hughes (Titus Flavianus). Predstaví sa aj hviezda Game of Thrones Iwan Rheon (Tenax), ktorého budeš skôr poznať ako psychopatického Ramseyho Boltona.

Slávu budú chcieť všetci, získa ju len ten najlepší a najbrutálnejší bojovník. Tieto slová podčiarkuje nový trailer, ktorý sa vôbec netrápi zoznamovaním nás s postavami, rovno sa púšťa do krutých bojov. V aréne uvidíš aj divoké zvieratá bojujúce proti ľahko ozbrojeným gladiátorom, čo v tých časoch nebolo spravodlivé, ale dôležitá bola predsa len zábava zúčastnených zo všetkých vrstiev starovekého Ríma.

Rovnakú krvavú „zábavu“ uvidia aj diváci na malých obrazovkách v 10 epizódach, ktoré sa predstavia už 18. júla 2024. Pútavá seriálová novinka sa pokúsi prezvať žezlo po seriálovom klenote Spartakus z roku 2010, ktorý tiež bavil divákov v troch kvalitných sériách.

Od ukončenia Spartakusa prešlo dlhých 11 rokov a moderná kinematografia nie vždy produkuje kvalitné projekty. S výkonným producentom sci-fi klasiky Deň nezávislosti Rolandom Emmerichom či scenáristom najlepšieho vojnového filmu Zachráňte vojaka Ryana Robertom Rodatom v úlohe showrunnera, však seriál Those About To Die vyzerá sľubne a žiadne fiasko sa ani len neočakáva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú