Ponuka produktov čínskeho Xiaomi sa znova rozrastá o ďalší skvelý produkt v podobe nových okuliarov. Okrem toho, že dokážu odfiltrovať všetko dopadajúce UV žiarenie, sú tieto okuliare vyrobené z veľmi ľahkých materiálov. Ich hmotnosť tak len o trocha prevyšuje hmotnosť kancelárskeho papiera.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi už pred časom začalo pracovať na vývoji nových polarizovaných okuliarov so spoločnosťou Optical Technology. Výsledkom ich spolupráce sú práve okuliare Xiaomi TS s filtráciou modrého svetla. Táto škodlivá zložka svetla dosahuje vlnovej dĺžky 415 až 455 nm. Pri dlhodobom pôsobení na oči človeka môže spôsobiť ich únavu, poškodenie sietnice alebo v najhoršom prípade dokonca aj slepotu. Modré svetlo taktiež narúša biorytmus človeka, čo má za následok nespavosť alebo nekvalitný spánok.

Xiaomi okuliarezdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť cenu okuliarov Xiaomi Roidmi B1

Všetky tieto problémy však vyriešia nové okuliare Xiaomi TS, ktoré dokážu filtrovať 60 % tohto škodlivého, modrého svetla a až 100 % ultra-fialového žiarenia. Vďaka špeciálnemu povrchu skiel z nanomateriálov sú tieto okuliare vhodné pre bežné nosenie, ale aj pri hraní hier či inej aktivite, kde je používateľ vystavený škodlivým zložkám svetla. Polarizované okuliare Xiaomi TS dokonca ani neznižujú škálu viditeľných farieb ako je tomu pri mnohých konkurenčných modeloch.

Xiaomi okuliarezdroj fotografie: Xiaomi

Nie je to len špeciálna povrchová úprava sklíčiek, na ktorej si dal výrobca záležať. Nové okuliare z ďalekej Číny sú totiž vyrobené z ultra-ľahkých materiálov. Ich použitím sa hmotnosť novinky zastavila iba na 7,5 g, čo je približne len 1,5-krát viac ako váži kancelársky papier formátu A4. Ako je už u Xiaomi zvykom, aj tento nový produkt sa dostane na trh s veľmi lákavou cenou. Nové okuliare od Xiaomi budú dostupné už 20. apríla za cenu približne 33 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
29%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
21%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]