O Xiaomi je známe, že aj v oblasti televízorov dokáže priniesť veľmi zaujímavé kúsky, s poriadne lákavým pomerom ceny a výkonu. Dôkazom sú aj nové modely, ktoré teraz spoločnosť predstavila.

Najlacnejšie Xiaomi Mi TV 4C a lacné Mi TV 4S so 4K

Prvou a najlacnejšou novinkou je Xiaomi Mi TV 4C. Tento kúsok disponuje obrazovkou síce s nižším rozlíšením 1366 x 768 pixelov a veľkosťou 32″, stojí však len niečo vyše 133 €. K jej ďalším špecifikáciám patrí 1 GB operačná pamäť, 4 GB úložisko či audio sústava s reproduktormi o výkone 8 W. V oblasti konektivity televízor prináša podporu dvoch HDMI portov, USB a 3.5mm audio jacku.

Väčšiu uhlopriečku už ponúka prvý model Xiaomi Mi TV 4S. Ten na 43-palcovom displeji dokonca zobrazuje 4K HDR obraz a používateľ si tak môže vychutnať ultradetailný obraz. Cena tohto modelu je v prepočte len 240 € a zákazníci v Číne sa tak môžu tešiť z lákavej ponuky. Okrem toho je opäť k dispozícii dvojica reproduktorov, tentoraz s výkonom 6 W a 1 GB RAM / 8 GB ROM konfigurácia.

Ešte výkonnejšie a väčšie

V treťom prípade sa už dostávame na úroveň 55-palcových modelov. Televízor Mi TV 4X disponuje 4K displejom, ktorý ponúka dizajn s ultratenkými rámikmi. Operačná pamäť sa nám už zvýšila na 2 GB, pričom používateľovi bude stále dostupných 8 GB vnútorného úložiska. Výpočtový výkon zabezpečuje 64-bitový procesor so štyrmi jadrami. Reproduktory sú aj tentoraz 8-wattové a k dispozícii je aj dekódovanie zvuku pre Dolby/DTS. Cena je opäť dôležitým aspektom a tentoraz je na hranici 370 €.

Ešte lepšiu technológiu však ponúka posledný predstavený model, Xiaomi Mi TV 4S. Samozrejmosťou je 4K displej, ktorý je však tentoraz zahnutý pre ešte lepší zážitok zo sledovania. Nechýba 2 GB RAM a 8 GB vnútorné úložisko. Ďalšia výbava sa zhoduje s modelom 4X. Zahnutý 4K televízor od Xiaomi vyjde záujemcov na domácom trhu v prepočte na približne 440 €.

To sú teda všetky novinky od Xiaomi, ktoré opäť potvrdilo, že na trhu s televízormi dokáže zaujať. Škoda len slabej dostupnosti týchto kúskov pre európsky trh. Snáď sa však v budúcnosti dočkáme zlepšenia v tejto oblasti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom