Spoločnosť Xiaomi už predstavila toľko produktov, že ich presné číslo nie je ani známe. Len pred pár dňami portfólio doplnilo niekoľko ďalších zaradení, ktoré sú skutočne zaujímavé. A ich cenovka ešte viac.

Mi TV Speaker

Vzhľadom k tomu, že Xiaomi má v ponuke viacero televízorov, predstavilo k nim skvelý doplnok v podobe reproduktora, ktorý rozozvučí tvoju obývačku. Jeho dizajn je jednoduchý a minimalistický. Prichádza v bielej farbe v kombinácii s látkou, ktorá pokrýva prednú stranu. Vybavený je až ôsmimi reproduktormi (2 bassové, 4 stredové, 2 výškové), ktorých spoločný rozsah je v 50 Hz – 25 kHz. Výstupný zvuk je čistý a veľmi prirodzený.

Na jeho vrchnej strane sa nachádza 7 fyzických tlačidiel, ktoré sú označené príslušnými piktogramami, takže jeho ovládanie zvládne aj laik. Jeho rozmer sú 830 (šírka) x 87 (výška) x 72 mm (hrúbka). Pripojiť ho je možné takmer k akémukoľvek televízoru, ale aj k mobilnému telefónu či počítaču. Disponuje vstupmi AUX, AV audio, SPDIF aj Bluetooth 4.2 pripojením. Jeho cena v domovskej Číne je skvelých 399 juanov (51 €). Predávať sa začne už 3.4. cez Mi Home a Xiaomi Mall. Pre nás, Európanov, zatiaľ dostupný nie je.

Xiaomi Mi TV 4S

Po všetkých tých FullHD a HD paneloch Xiaomi konečne vyslyšalo volanie fanúšikov a predstavilo 4K televízor. Ide o nový model Mi TV 4S, ktorý prichádza v jednej veľkosti – 55 palcov – a okrem výborného obrazu toho ponúka ešte o čosi viac. Odozva obrazovky je 8 ms, frekvencia 60 Hz a presné rozlíšenie 3840 x 2160 pixelov. Procesorom je štvorjadrový Amlogic T962 s frekvenciou 1,5 GHz a tým grafickým zas Mali-450 MP5. Pamäť RAM má veľkosť 2 GB a veľkosť úložiska sa zastavilo na hodnote 8 GB.

Rozhranie televízora je umiestnené na jeho boku a obsahuje 3 HDMI porty, 2x USB, Ethernet port, AV, audio jack a iné. Nechýba podpora HDR či Dolby sound. Reproduktory ponúkajú výkon až 2 x 8 W, čo je o dosť viac, ako mali doterajšie modely (6W). K dispozícií je aj diaľkové ovládanie cez Bluetooth a nechýba ani používateľské rozhranie PatchWall UI. V domovskej Číne sa začína predávať 3.4. s cenovkou 2999 juanov (387 €). K nám sa zrejme (opäť) nedostane.

Elektronický lekársky teplomer

V produktoch od Xiaomi môžeš nájsť aj kopec vecí do domácnosti, vrátane teplomerov, vlhkomera, merača kvality vody a mnoho ďalších. Teraz ich dopĺňa ďalší teplomer, ktorý je však ultra lacný. Je digitálny a vyrobený je z materiálov, ktoré prešli prísnymi testami lekárskej a biologickej kvality a nezávadnosti.

Dodávaný je s 18,8 mm LCD displejom, na ktorom sa zobrazuje aktuálna teplota. Presnosť merania je na 0,1 stupňa a v rozmedzí 35 – 39 stupňov. Disponuje aj certifikáciou CFDA. Jeho oficiálna čínska cena je len 20 juanov (2,5 €).

Mijia elektrický holiaci strojček

Nový prírastok prišiel aj do rodiny holiacich strojčekov. Tento je však iný, nakoľko obsahuje trojicu rotačných holiach hláv, ktoré ti poskytnú dokonalé oholenie aj na nedostupnejších miestach. Vznikol v spolupráci s renomovaným výrobcom Remington, ktorého výrobky patria medzi tie najkvalitnejšie. Každá rotačná hlava má dvojkruhový nôž s dvojitou čepeľou. Disponuje aj ochranou IP67, takže ho po použití môžeš bez obáv opláchnuť. Podporuje suché aj mokré holenie.

Obsahuje tiež indikátor, ktorý ťa upozorní keď je ho potrebné vyčistiť, alebo ak sa objaví nejaká chyba. Batéria na jedno nabitie vydrží 60 minút, pričom opätovné nabitie trvá 120 minút. Obsahuje však rýchle nabíjanie, keď už za 5 minút sa dobije dostatočne na to, aby zvládol jedno oholenie. Predávaný bude v čiernom prevedení za oficiálnych 199 juanov, čo je v prepočte asi 26 €.

Mijia smart spätné zrkadlo do auta

Nástupca minuloročného modelu od 70 Minutes, ktorý si napriek viacerým vylepšeniam stále udržiava priaznivú cenu. Toto spätné zrkadlo je vybavené 6,86″ dotykovým displejom s rozlíšením 1280 x 480 pixelov. Vyrobené je z leteckého hliníka, čím je vylepšené jeho chladenie. Nechýba ani kamera, ktorá dôkladne zaznamená dianie na ceste. Ide o snímač Sony IMX291, ktorý dokáže zachytiť detaily aj pri horšom svetle vo FullHD rozlíšení. Jeho svetelnosť je f/1.8 a uhol záberu je až 150 stupňov.

Disponuje aj viacerými asistentmi pre vodičov, ako ADAS (výstraha pred zrážkou s vozidlom), LDW (udržiavanie v jazdnom pruhu) či PVS. Automaticky tiež ukladá záznam, ak by došlo k dopravnej nehode. Záznamy môžeš sledovať aj priamo v spätnom zrkadle, prípadne cez aplikáciu v telefóne. Podporuje inštaláciu dodatočných kamier (napríklad parkovacích) a podporuje tiež hlasové ovládanie (pravdepodobne len v čínštine). Cena je 999 juanov (129 €).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom