Trendom posledných rokov je jednoznačne odstraňovanie audio jacku z vlajkových lodí mnohých výrobcov smartfónov. Drvivá väčšina používateľov sa tejto zmene veľmi neteší, no výrobcovia majú na vec iný názor. Takto vidí celú situáciu Google.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Orrin Hancock, komunitný manažér spoločnosti Google pre Pixel a Nexus zariadenia, dnes podal veľmi zaujímavé vyjadrenie ohľadom audio jacku v nových Pixeloch. ,,Google Pixel 2 a Pixel 2 XL prídu s 3.5 mm audio jackom, ak počítame USB-C konektor, do ktorého bol presunutý.“ Orrin, samozrejme, svoje tvrdenia aj obhájil.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Youtube

Lepší digitálny zvuk

Odstránením klasického audio jacku môže spoločnosť docieliť lepší digitálny zvuk. Práve to má byť dôvod, prečo drvivá väčšina vlajkových lodí podniká podobné kroky. Kvalitný digitálny zvuk je vraj výsada tých najlepších smartfónov súčasnosti. Spoločnosť taktiež poskytla aj pár informácií ohľadom kompatibility so slúchadlami s 3.5 mm jackom.

,,Je treba mať na pamäti, že nové Pixely sú kompatibilné s USB Type-C slúchadlami, ktoré podporujú digitálny zvuk.“

V krabici zariadenia preto nájdeš adaptér, ktorý prepája práve USB Type-C s klasickým 3.5 mm audio jackom. Aspoň tento fakt môže byť malým potešením. No nesmieš zabudnúť na to, že klasické analógové slúchadlá fungovať nebudú. Tak čo, presvedčil ťa Orrin Hancock o tom, že „odstránenie“ audio jacku je tá správna voľba?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
57%
Neznášam to
0%
O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.
 • VanJ

  Tento vyrok som nepochopil v kontexte clanku: „klasické analógové slúchadlá fungovať nebudú“. Cize ak zapojim do USB-C adapter na 3,5 Jack, a do neho analogove sluchadla s jackom, tak fungovat nebudu?

  • Vlastimil Rigo Rieger

   Tiež som z tej informácie mimo

   • MEC

    skor to je naopak, aby sa tie ich sluchadla dali zapojit do „zastaraneho“ jacku

 • peterpan

  Hej..a ja som lietadlo.. 😁😁😁 to len toľko k vyjadreniu Google k novým pixelom že vraj tam je jack.. lool drbli dmenti .. REÁLNY jack a redukcie sú 2 totálne rozdielne veci plus fakt že cez redukciu vám nemusia ísť všetky sluchátkove sety už sa to neraz potvrdilo
  Redukcie na fone nikdy uznávať nebudem a najmä takú, akou je náhrada jacku

 • Diego

  Niekedy je mlčať zlato. Tohto hesla sa mal daný pán radšej držať :)