Trendom posledných rokov je jednoznačne odstraňovanie audio jacku z vlajkových lodí mnohých výrobcov smartfónov. Drvivá väčšina používateľov sa tejto zmene veľmi neteší, no výrobcovia majú na vec iný názor. Takto vidí celú situáciu Google.

Orrin Hancock, komunitný manažér spoločnosti Google pre Pixel a Nexus zariadenia, dnes podal veľmi zaujímavé vyjadrenie ohľadom audio jacku v nových Pixeloch. ,,Google Pixel 2 a Pixel 2 XL prídu s 3.5 mm audio jackom, ak počítame USB-C konektor, do ktorého bol presunutý.“ Orrin, samozrejme, svoje tvrdenia aj obhájil.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Youtube

Lepší digitálny zvuk

Odstránením klasického audio jacku môže spoločnosť docieliť lepší digitálny zvuk. Práve to má byť dôvod, prečo drvivá väčšina vlajkových lodí podniká podobné kroky. Kvalitný digitálny zvuk je vraj výsada tých najlepších smartfónov súčasnosti. Spoločnosť taktiež poskytla aj pár informácií ohľadom kompatibility so slúchadlami s 3.5 mm jackom.

,,Je treba mať na pamäti, že nové Pixely sú kompatibilné s USB Type-C slúchadlami, ktoré podporujú digitálny zvuk.“

V krabici zariadenia preto nájdeš adaptér, ktorý prepája práve USB Type-C s klasickým 3.5 mm audio jackom. Aspoň tento fakt môže byť malým potešením. No nesmieš zabudnúť na to, že klasické analógové slúchadlá fungovať nebudú. Tak čo, presvedčil ťa Orrin Hancock o tom, že „odstránenie“ audio jacku je tá správna voľba?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom