banner-mate-9

Momentálne sa dopyt po tomto type rozšírenia pamäte znížil kvôli veľkým vnútorným pamätiam zariadení. Napriek tomu sa karty stále používajú v hojnom množstve a doteraz boli označované podľa ich rýchlosti čítania a zápisu. Nové označenie prináša aj informáciu o tom, či je karta vhodná na prácu s aplikáciami.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

K starým dobrým pamäťovým kartám pribudne nové označenie, ktoré je súčasťou novej špecifikácie SD kariet. Označenie ponesie názov „Application Performance Class Specification“ a informuje používateľa o vhodnosti použitia karty na účely inštalovania a používania aplikácií. Operačný systém Android dovoľuje od verzie 6.0 Marshmallow priradiť SD kartu k vnútornému úložisku zariadenia a nebude tak už oddeleným úložiskom. Následne je možné na kartu inštalovať aplikácie a práve kvôli tomu dostanú nové karty označenie „A1“.

sd-application-performance-class

Číslo indikuje triedu kvality, s akou dokáže karta pracovať s aplikáciami. Nové označovanie prinesie aj nové rýchlosti čítania a zápisu. Hovorí sa o rýchlosti čítania IOPS až 1500 za sekundu. Rýchlosť zápisu bude činiť 500 IOPS za sekundu a sekvenčná rýchlosť dosiahne hodnoty minimálne 10 MB/s. Špekuluje sa však, že by sa toto označenie mohlo využiť aj pri smartfónoch, tabletoch a iných zariadeniach, aby používateľ vedel, či je aj jeho vnútorné úložisko v zariadení pripravené správne a rýchlo pracovať s aplikáciami. Na tému nového označovania vyšlo nasledujúce video, v ktorom je názorne vysvetlené, ako to všetko bude fungovať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
  • peterpan

    Ano sice na sd kartu mozte vo fone instalovat veci ale zase nemozte zaroven davat ukladat multimediálne súbory čiže je to na hovno predtým sa dalo presuvat instalovane veci na kartu a zaroven kopírovať všetko možné na kartu bez problémov