banner-mate-9

Momentálne sa dopyt po tomto type rozšírenia pamäte znížil kvôli veľkým vnútorným pamätiam zariadení. Napriek tomu sa karty stále používajú v hojnom množstve a doteraz boli označované podľa ich rýchlosti čítania a zápisu. Nové označenie prináša aj informáciu o tom, či je karta vhodná na prácu s aplikáciami.

K starým dobrým pamäťovým kartám pribudne nové označenie, ktoré je súčasťou novej špecifikácie SD kariet. Označenie ponesie názov „Application Performance Class Specification“ a informuje používateľa o vhodnosti použitia karty na účely inštalovania a používania aplikácií. Operačný systém Android dovoľuje od verzie 6.0 Marshmallow priradiť SD kartu k vnútornému úložisku zariadenia a nebude tak už oddeleným úložiskom. Následne je možné na kartu inštalovať aplikácie a práve kvôli tomu dostanú nové karty označenie „A1“.

sd-application-performance-class

Číslo indikuje triedu kvality, s akou dokáže karta pracovať s aplikáciami. Nové označovanie prinesie aj nové rýchlosti čítania a zápisu. Hovorí sa o rýchlosti čítania IOPS až 1500 za sekundu. Rýchlosť zápisu bude činiť 500 IOPS za sekundu a sekvenčná rýchlosť dosiahne hodnoty minimálne 10 MB/s. Špekuluje sa však, že by sa toto označenie mohlo využiť aj pri smartfónoch, tabletoch a iných zariadeniach, aby používateľ vedel, či je aj jeho vnútorné úložisko v zariadení pripravené správne a rýchlo pracovať s aplikáciami. Na tému nového označovania vyšlo nasledujúce video, v ktorom je názorne vysvetlené, ako to všetko bude fungovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP