Xiaomi Yi Action Camera 2 príde s novým snímačom, 4K videom a 2,19″ displejom!

banner-redmi3pro
Spoločnosť Xiaomi minulý rok vstúpila do segmentu outdoorových kamier so svojím prvo-počinom Xiaomi Yi Action Camera. Tento produkt sa tešil obľube širokého okolia vďaka kompaktným rozmerom, solídnym špecifikáciám a nízkej cene. Vyzerá to tak, že spoločnosť v dohľadnej dobe predstaví vynovenú verziu ich akčnej kamerky s názvom Xiaomi Yi Action Camera 2, o ktorej máme množstvo nových informácií.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Internetom sa začala raketovou rýchlosťou šíriť sada obrázkov o novom pripravovanom počine čínskeho giganta. Tie tvrdia, že kamera bude disponovať 12,35 MPx snímačom od spoločnosti Sony. Konkrétne sa jedná o senzor IMX377. Predchádzajúca verzia modelu obsahuje väčší snímač Sony Exmor IMX206 a tak mnohí fanúšikovia môžu byť sklamaní. Na to však nieje žiadny dôvod, keďže senzor IMX377 CMOS je jeden z najrýchlejších senzorov na trhu a podporuje taktiež 4K rozlíšenie. Čip bol aktualizovaný na Ambarella A9, ktorý je známy pre jeho vysoký výkon a nízku spotrebu energie aj pri natáčaní 4K videa.

Xiaomi Yi Action Camera môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


yi
Xiaomi Yi Action Camera 2 má oproti predchodcovi disponovať nesmiernou výhodou v podobe 2,19 palcového displeja. Ten ponúkne rozlíšenie 640 x 360 pixelov, čo nám dáva výslednú jemnosť 330 ppi. Toto všetko má byť chránené odolným sklom Gorilla Glass. Kapacita batérie sa dočkala navýšenia kapacity z pôvodných 1010 mAh na 1400 mAh. Povráva sa, že novinka by mala vydržať na jedno nabitie až 8 hodín.

yi1
Pri nahrávaní 4K videa pri 30 fps sa výdrž rapídne znižuje. Pri takýchto podmienkach vydrží kamera natáčať cca 110 minút. Po stránke konektivity má novinka disponovať pripojením Wi-Fi, Bluetooth a microUSB alebo microHDMI konektormi. Očakávať môžeme aj slot microSD karty.

yi2
Novinka bude dostupná vo viacerých farbách, potvrdená je zatiaľ len biela a čierna. Cena kamery zatiaľ nieje známa a tak nám nezostáva nič iné, ako čakať na ďalšie informácie.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokNovinky