Spoločnosť Hypergiant Industries vyvinula futuristickú helmu HyperVSR, ktorá vyzerá ako z Iron Mana. Dokáže zobraziť dôležité životné funkcie astronauta alebo iné informácie o misii.

Hypergiant Industries je spoločnosť, ktorá sa zaoberá hlavne umelou inteligenciou, no tentokrát vytvorila helmu pre kozmonautov s multifunkčným heads-up displejom, ktorý by im mohol pomôcť lepšie riadiť komplexné misie. Bude taktiež zobrazovať ich hlavné životné funkcie a jeho dizajn sa podobá na HUD v oblekoch Iron Mana.

„Vesmír je nepredvídateľné prostredie, kde sa podmienky môžu dramaticky zmeniť v priebehu niekoľkých minút,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Ben Lamm pre Futurism.

Podstatou futuristického produktu je, že na rukaviciach skafandra by boli vyryté štítky so senzormi zodpovedajúcimi informáciám, ako sú životné funkcie astronauta, núdzové upozornenia alebo detaily o misii. Keď sa astronaut cez helmu pozrie na jeden zo štítkov, informácie z neho sa premietnu do head-up displeja zabudovaného v helme.

Hypergiant Industries však v súčasnosti buduje softvér pre HUD helmy, no aktívne hľadá zákazníkov, ktorých by táto technológia zaujímala. Toto leto sa vraj budú konať rokovania spoločnosti s vládnymi organizáciami USA, píše portál How and Why’s.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP