Pripravované desktopové procesory AMD Ryzen 4000, ktoré sú známe aj pod označením Vermeer, majú podľa najnovších informácií priniesť výrazne zvýšenie výkonu. Nárast inštrukcií za cyklus (IPC) by mal byť až na úrovni 20 %, informuje Wccftech.

Schovajú Intel do vrecka

AMD, ktoré plánuje čoskoro predstaviť nové čipsety, má v rukáve možno poriadnu pálku pre Intel. Ukazujú to uniknuté informácie od čínskeho blogera, ktorý vystupuje pod pseudonymom Ice Universe a v minulosti potvrdil hneď niekoľko pravdivých špekulácií.

Tvrdí totiž, že nárast inštrukcií za cyklus (IPC) procesorov postavených na novej architektúre Zen 3 má byť na úrovni 15 až 17 %, pričom má ísť o oficiálne údaje z testov AMD.

Podľa údajného testovania samotnými výrobcami sú však výsledky dokonca lepšie, než tvrdí AMD. To znamená, že prvé desktopové čipy Ryzen 4000 s pokročilou 7 nm+ technológiou by mohli priniesť zvýšenie IPC výkonu až o 20 % oproti predošlej generácii.

Vyjadrenie tiež hovorí, že celkový výkon nových Zen 3 procesorov sa zvýšil na „alarmujúcu úroveň“ a pri porovnaní s pripravovanými produktmi konkurenčného Intelu došli testeri k záveru, že amerického giganta AMD v oblasti výkonu a spotreby schová do vrecka. Nie je však jasné, o ktoré procesory Intelu presne ide.

Desktopové procesory AMD Ryzen 4000 pod kódovým označením Vermeer majú uzrieť svetlo sveta v druhej polovici tohto roka, pričom spoločnosť už oficiálne potvrdila, že budú kompatibilné so socketom AM4.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú