banner-redmi-note-4Nič nie je nezvyčajné na tom, že Xiaomi každoročne predstaví niekoľko kamier. V portfóliu čínskeho giganta nájdeme rôzne typy kamier, ktoré sa zaraďujú do odlišných segmentov, no vždy majú jedno spoločné – veľa muziky za málo peňazí. Najnovší prírastok do pomyselnej rodiny však nemôžeme inak pomenovať ako unikát. 

Novinka nesie označenie Little Square a bez pochýb je najväčším lákadlom cenovka, ktorá predstavuje len 99 juanov, teda 13 €. Možno si poviete, že za 13 € to predsa nemôže byť plnohodnotná kamera schopná nepretržitej 24 hodinovej prevádzky. Overená kvalita produktov Xiaomi vás však rýchlo vyvedie z omylu. Hmotnosť tela v tvare kocky s rozmerom 5 cm činí presne 100 g. Pod telom kamery sa nachádza stojan, pomocou ktorého môžeme ešte viac vysunúť zariadenie alebo ho umiestniť do rôznych pozícií.

Xiaomi Yi Small Ants môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-little-square-foto4

xiaomi-little-square-foto2

Najdôležitejšou časťou je určite 1/2.7” CMOS senzor schopný nahrávať FullHD video s 8-násobným digitálnym zoomom a čerešničkou na torte v podobe podpory nočného videnia. Senzor disponuje aj clonou f/2.0 a 110 stupňovým záberom, pričom v podpore je aj pohybový senzor, ktorý automaticky aktivuje nahrávanie na microSD kartu (maximálna veľkosť karty je 64 GB). Nespornou devízou je aj možnosť napájania cez bežnú powerbanku pri výstupoch 5V / 1A. Zadná strana integruje tiež plnohodnotný USB 2.0 port.

xiaomi-little-square-foto5

xiaomi-little-square-foto

Kompatibilita je zabezpečená ako pre Android od verzie 4.0, tak aj pre iOS 7.0 a novší skrz populárnu aplikáciu Mi Home. Xiaomi Litte Square je bezpodmienečne nutným doplnkom do každej domácnosti. Či už ju budete využívať na monitorovanie detí, bytu, alebo domu, účel splní s veľkou ľahkosťou v každej situácii. Momentálne prebieha crowfundingová kampaň, v ktorej je zariadenie dostupné za neuveriteľných 13 €. Odosielanie zákazníkom začne 22. novembra. Samozrejme, ak si budeme chcieť kameru kúpiť, overení predajcovia určite prídu s mierne vyššou cenou.

xiaomi-little-square-foto3

xiaomi-little-square-foto1

Pošli nám TIP na článokNovinky