Najdôležitejší event v histórii ikonickej značky. Motorola dnes svetu predstavila dva nové prírastky do svojej vyklápacej rodiny smartfónov Motorola razr a spôsobili revolúciu, ako už minimálne dekádu žiadny kúsok. Konkrétne sa jedná o nadupaný model razr 40 ultra a nemenej zaujímavú novinku razr 40 s lákavou cenou.

Razr 40 ultra zmení, ako vnímaš vyklápacie smartfóny

Novinka od Motoroly s názvom razr 40 ultra je skutočne unikátny smartfón, ktorý je lídrom vo svojom segmente. Pri „vyklápačkách“ sa často ľudia sťažujú na fakt, že telefón je veľmi hrubý v zloženom stave. Motorola sa s týmto rozhodla bojovať a vďaka novej konštrukcii je razr 40 ultra najtenším vyklápacím smartfónom v zatvorenom stave.

Nová konštrukcia zároveň prináša režim Flex View, počas ktorého sa dá telefón premeniť na stojan či tripod, čo zjednodušuje napríklad videohovory. To, že ide o plnohodnotnú vlajkovú loď, podčiarkuje aj prítomnosť čipu Snapdragon 8+ Gen 1 a najväčšieho externého displeja spomedzi všetkých vyklápacích smartfónov.

Konkrétne externý displej ponúkne uhlopriečku 3,6“ a zobrazovaciu technológiu pOLED s ohromnou obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Motorola taktiež zapracovala na funkcionalite tohto displeja, ponúkne prispôsobiteľné panely so špecifickými aplikáciami a hry, na ktorých spoločnosť spolupracovala so štúdiom GameSnacks a sú vyvinuté špecificky pre tento externý displej. Nechýba možnosť si výzor a funkcionalitu externého displeja prispôsobiť svojim potrebám či dedikovaný Spotify panel pre ovládanie hudby. Rozlíšenie tohto externého displeja je 1056 x 1066 pixelov, pričom jeho jas môže dosiahnuť maximálne 1100 nitov.

Samotný displej je navyše veľmi úsporný a vďaka pOLED technológii dokáže pri statických scénach (napríklad keď zastavíš pri posúvaní obsahu) vykreslovať obraz len pri 1 Hz frekvencii a šetriť tak batériu.

Hlavný displej smartfónu však tiež nie je žiadna hanba, predsalen ide o vlajkovú loď. Ponúkne uhlopriečku 6,9″, 1 miliardu farieb, obnovovaciu frekvenciu až 165 Hz alebo maximálny jas 1400 nitov a technológiu HDR10+. Jeho rozlíšenie predstavuje 1080 x 2640 pixelov.

Ako môžeš vidieť, na novom razr 40 ulta sa skladací mechanizmus (hinge) zmenšil natoľko, že ho takmer nie je vidieť. Medzi vyklápacími smartfónmi v tomto ohľade nová Motorola nemá konkurenciu. Zdroj: FonTech

Podarený systém fotoaparátov

Motorola hovorí, že razr 40 ultra bol vytvorený s ohľadom na tvorcov obsahu. Aj preto je vybavený 12 MP hlavným fotoaparátom s funkciou Instant Dual Pixel PDAF, ktorá zaručuje rýchlejší a presnejší výkon bez ohľadu na svetelné podmienky. Zachytávať fotografie s rozostreným pozadím bude ešte o niečo jednoduchšie vďaka širokej clone f/1,5, ktorá prepúšťa viac svetla. Optický systém stabilizácie obrazu zároveň eliminuje nežiaduce otrasy.

Vďaka externému displeju majú používatelia stále prístup k hlavnému fotoaparátu na selfie alebo môžu externý displej použiť na náhľad obsahu. Razr 40 ultra môžeš tiež odklopiť a používať 32 Mpx fotoaparát na selfie a videohovory. Fotoaparáty dopĺňa 13 MP ultraširokouhlý objektív a makroobjektív, ktorý umožňuje robiť širokouhlé zábery, ktoré sa do záberu zmestia 3x viac ako štandardný objektív.

Razr 40 ultra ponúka vylepšený zvuk s technológiou Dolby Atmos®. Novinke však nechýba ani 5G konektivita, slušná batéria s kapacitou 3800 mAh či 30 W TurboPower nabíjanie a podpora bezdrôtového nabíjania, ba dokonca ani certifikácia IP68. Na Slovensku bude telefón dostupný už od 2. júna za 1 199 €, čo vo svete skladacích smartfónov nie je vôbec prehnaná cena – najmä vzhľadom na všetko, čo ponúka. Kúpiť sa bude dať v troch farbách: Viva Magenta, čierna a modrá, no iba v jednej pamäťovej konfigurácii 8 GB + 256 GB.

Motorola razr 40 pre masy

Okrem razr 40 ultra nesmieme zabudnúť ani na jeho lacnejšieho brata razr 40 bez prívlastku ultra. Práve tento smartfón totiž prináša „vyklápačky“ do rúk výrazne viac ľudí, jeho cena bude začínať na sume 899 €.

V porovnaní s verziou ultra mu chýba veľký externý pOLED displej, no disponuje rovnakým skladacím mechanizmom. Materiály použité na výrobu tela smartfónu kombinujú tvrdené sklo Gorilla Glass a umelou kožu. Taktiež dostal o niečo slabší Snapdragon 7 Gen 1, no na druhú stranu má väčšiu batériu o kapacite až 4200 mAh.

Výrazne menší externý displej má v tomto prípade uhlopriečku len 1,5″ a obnovovaciu frekvenciu 60 Hz, pričom je určený primárne na notifikácie, ako sú upozornenia kalendára, textové správy a kontrola počasia.

Motorola

Motorola razr 40 je tiež vybavený snímačmi s najvyšším rozlíšením zo všetkých skladacích zariadení Motorola pre predný aj zadný fotoaparát. Čisté fotografie a selfie pri akomkoľvek svetle garantuje hlavný fotoaparát s rozlíšením 64 MPx a funkcia OIS, všetko od úchvatných širokouhlých záberov až po extrémne priblíženie je potom možné pomocou objektívu s rozlíšením 13 MPx. Navyše môžeš využiť 32 MPx predný fotoaparát na kvalitné videohovory – nebude však možné použiť režim Flex View, ktorý umožňuje veľký externý displej na modeli ultra.

Ani lacnejšej skladacej novinke nechýba certifikácia IP68. Dostupný bude v zelenej, krémovo bielej, Summer Lilac a fialovej farbe – aj v tomto prípade len v konfigurácii 8 GB + 256 GB. Dostupnosť na európskom trhu začína dnes, spoločnosť ale nespresnila kedy bude smartfón dostupný na Slovensku.

Špičkové novinky so zľavou 400 €?

Obe nové zariadenia razr fungujú na systéme Android 13 a sú vybavené softvérovou nadstavbou spoločnosti Motorola. Výrobca garantuje celkovo 3 veľké systémové aktualizácie a po dobu 4 rokov pravidelné bezpečnostné záplaty.

Motorola tiež k novinkám ponúka špeciálnu akciu. Pri výmene starého zariadenia za nové môžeš získať zľavu až 400 €. Akcia platí do 30. apríla 2024. Aj táto akcia určite pomôže naplniť predikciu Motoroly, ktorá verí, že trh skladacích smartfónov v najbližších 5 rokoch narastie 5,6-násobne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP