Tohtoročná výstava IFA 2018 síce oficiálne začína až zajtra, no už dnes si pre nás niektorí výrobcovia prichystali predstavenie svojich noviniek. Medzi prvými je spoločnosť Asus, ktorá ukázala novú generáciu populárnej rady notebookov ZenBook.

Taiwanská spoločnosť to hneď zo začiatku odpálila vo veľkosť štýle. Ukázala celkovo sedem nových notebookov a jeden počítač All-in-One. Všetky patria do rady ZenBook, čím Asus len potvrdzuje prémiovosť a kvalitu tejto rady. O ich dostupnosti na trhu či cene sa zatiaľ veľa nenahovorilo, no pravdepodobne sa to ešte počas výstavy IFA dozvieme.

Asus ZenBook 13, ZenBook 14 a ZenBook 15

Z pohľadu špecifikácií sú nové ZenBooky vybavené najnovšou 8. generáciou štvorjadrových procesorov Intel Core i7. Vybavené budú grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1050 Max-Q a gigabitovou WiFi. Kapacita disku či pamäte RAM je rôzna a líši sa podľa ceny. Najväčším lákadlom je však samotný displej a touchpad. Spoločnosť Asus sa môže pochváliť skvelým pomerom displeja k telu, ktorého hodnota dosahuje až 95 %. Pre úzke rámčeky dostal názov NanoEdge a je súčasťou všetkých novo-predstavených modelov.

Z hľadiska dizajnu treba spomenúť aj nové pánty Ergo Lift, ktoré naklonia klávesnicu smerom k používateľovi, čo vo výsledku v dobrom ovplyvňuje ergonómiu písania. Pri 13 a 14″ verzii je dokonca dostupný aj numerický blok, aj keď nie vo svojej typickej forme. Asus spoločne s nimi predstavil aj nový NumberPad, čo je vlastne klasický touchpad, ktorý sa ale jedným ťuknutím dokáže zmeniť na numerickú klávesnicu. Jednoducho na dotykovej obrazovke zobrazí LED osvetlenie s jednotlivými číslicami. Aj Simply aj Clever.

ZenBook Flip 13 a ZenBook Flip 15

O týchto modelov výrobca tvrdí, že ide o najkompaktnejšie konvertibilné notebooky na svete. Prichádzajú s 13,3 a 15,6 palcovými displejmi a sú ešte o 10 % menšie, než predchádzajúce modely. Aj tu je prítomný NanoEdge displej s 90 % pomerom displeja k telu. Nechýbajú ErgoLift pánty a možnosť otočenia až o 360 stupňov. Oba modely podporujú službu Windows Hello, čo je rýchle prihlásenie pomocou zosnímania tváre.

Zatiaľ čo väčší z dvojice notebookov má klasickú numerickú klávesnicu, ten menší má už spomenutý NumberPad. Oba sú poháňané procesormi Intel Core i7 8. generácie a vo výbave im nechýba grafická karta Nvidia GTX 1050 Max-Q. Novinkou je aj Pantone Validated displej, ktorý má ponúknuť veľmi presné vykresľovanie farieb.

Asus ZenBook Pro 14

Vrcholový model rady, ktorý rovnako ako predchodcovia ponúka procesor Intel Core i7-8565U, grafikou Nvidia GTX 1050, gigabitovú WiFi, ErgoLift pánty a FullHD NanoEdge displej s funkciou Pantone Validated. Podporuje rýchle prihlásenie Windows Hello a hlasové služby Cortana a Alexa. Telo je hliníkové a veľmi ľahké.

Najväčším ťahákom tohto modelu je však ScreenPad, čo je dotykový touchpad, ktorý je dostupný výlučne pre modely ZenBook Pro. Po v ňom pribudnú nové aplikácie (Adobe Sign, Handwriting a SpeechTyper). Aktualizácie sa dočkala aj aplikácia Sync, čo má používateľom uľahčiť prácu so smartfónom a ZenBookom. Vylepšenia sa dočkal aj režim Extender, ktorý dokáže na ScreenPade zobraziť obrazovku Windows a ešte viac tak zefektívniť prácu s ním.

Asus ZenBook S a Zen AiO 27

ZenBook S je úplne nový model, ktorý má byť jasnou definíciou prenosného počítača. Ponúkne 13,3″ obrazovku a vylepšenú správu energie, čím má byť dosiahnutá výdrž až 20 hodín. Ani tu nechýba najnovší procesor Intel Core i7 a pribudla tiež certifikácie MIL-STD 810G, vďaka ktorej by mal byť notebook oveľa odolnejší voči poškodeniu.

Zen AiO je All-in-One počítač, ktorý je navrhnutý hlavne pre grafikov. Všetky komponenty sa nachádzajú za displejom, má lepšie chladenie a štíhlejší dizajn. Aj tu je prítomný procesor Intel Core i7 či grafika GTX 1050. 27 palcový Pantone Validated displej ponúkne rozlíšenie až 4K, technológiu NanoEdge a 100 % sRGB gamut s hornotou presnosti farieb (Delta-E) menšou ako 3,0.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom