Že prechádzame do digitálnej budúcnosti sa odráža aj na aktuálnych MS vo futbale. Virálne video z TikToku, ktoré na svojom Facebooku a Instagrame zdieľal športový portál ESPN FC, ukazuje aplikáciu FIFA+ využívajúcu augmentovanú realitu pre zobrazenie hráčskych štatistík.

Hlavnou pointou aplikácie je to, aby fanúšikovia na štadiónoch v Katare neprišli o dôležité informácie, na ktoré sú zvyknutý z televíznych prenosov. Aplikácia umožňuje sledovať VAR a pozrieť si dôležité momenty z rôznych uhľov.

Len pre ľudí na štadióne

Tieto funkcie sú exkluzívne dostupné len pre ľudí, ktorí sa osobne zúčastňujú zápasov, a FIFA ich zaobaľuje pod pojem FIFA+ Stadium Experience. Vo videu je jasne vidieť, že ide o zaujímavú novinku. Podľa všetkého je možné telefón namieriť na ihrisko a v reálnom čase vidieť skóre, priblížiť si dianie alebo ťuknúť na hráča, čo zobrazí jeho štatistiky.

Ako upresňuje portál Engaget, sledovanie VAR robí hru transparentnejšou a umožňuje nahliadnuť do dôležitých rozhodnutí na ihrisku. Najnovšie je táto možnosť dostupná každému priamo v štadióne. To mohlo upokojiť rozrušenie fanúšikov španielskej reprezentácie pri štvrtkovom kontroverznom góle Japonska.

Celkovo aplikácia pôsobí plynule a grafické prostredie vyzerá príjemne, je však pravdepodobné, že používateľ bude musieť mať jeden z novších smartfónov. Podobné aplikácie zvyknú byť náramne náročné na výkon aj batériu zariadenia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ESPN FC (@espnfc)

Kontroverzný krok?

Prekvapivé je to, že ide o relatívne kontroverzný krok. „Zostaňte doma a sledujte hru v televízii, je väčšia. Pozrite sa, na čo nás technológia premenila,“ reaguje rozčúlený sledovateľ ESPN FC v komentári k ich príspevku na Facebooku.

Je to užitočná funkcia najmä vtedy, ak sú zakázané ďalekohľady. Nesúhlasím s nahrávaním videa a fotografovaním, ale toto je úplne v poriadku,“ píše iný používateľ.

Aplikácia umožňuje skvalitniť zážitok z hry pre každého, kto sa jej osobne zúčastňuje. Najviac z nej budú ťažiť ľudia, ktorí majú problém vidieť do diaľky alebo sedia na miestach, z ktorých je horší výhľad. Na druhú stranu je pochopiteľné, keď sa niekto rozhodne aplikáciu nepoužiť a preferuje nasávanie atmosféry štadiónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP