Jedny z najlepších kópií známych Macbookov bezpochyby patria spoločnosti Xiaomi. Notebooky Mi Notebook Air sú úžasné zariadenia s operačným systémom Windows, ktoré sa parametrami a rozmermi podobajú práve na spomínané Macbooky. 

Čínsky gigant sa však rozhodol, že svoj historicky prvý notebook v 13,3-palcovej verzii jemne vylepší a dodá im patričný výkon hodný roku 2017. Na prvý pohľad sa ale táto novinka nezdá ničím výnimočná. Rozdiel si tak všimneš, až keď laptop otvoríš. Na touchpade sa totiž v pravom hornom rohu nachádza úplne nový snímač odtlačkov prstov. Novinka však prešla aj menšími hardvérovými zmenami, ktoré prinesú minoritné navýšenie celkového výpočtového výkonu.

zdroj fotografie: jd.com

Xiaomi Mi Notebook Air najlacnejšie

V novom Xiaomi Mi Notebook Air nájdeme rovnako ako v predošlej verzii procesor Intel Core i5, no tentokrát však už 7. generáciu s maximálnou frekvenciou 3.1 GHz. Vylepšená bola aj grafická karta, presnejšie nVidiu GTX 940MX nahradil výkonnejší model GeForce MX15. Operačná pamäť a veľkosť SSD disku zostala nezmenená a k dispozícii máš teda 8 GB RAM a 128 GB / 265 GB úložisko. V Číne zaplatia zákazníci približne 656 € za variant so 128 GB SSD-čkom, respektíve 719 € za väčšie interné úložisko o kapacite 256 GB.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi Notebook Air: Prvý pokus vyšiel na jednotku

zdroj fotografie: jd.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom