Notebook od Xiaomi bude konkurovať Macbooku už budúci rok

banner-honor7
Čínsky gigant, Xiaomi, prešiel od smartfónov, cez tablety k slúchadlám či čističom vody a teraz sa dostáva aj medzi notebooky/laptopy. Notebook od Xiaomi je už dlhšie v príprave a budúci rok by mal konečne prísť.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

O tomto notebooku toho zatiaľ veľa nevieme, lepšie povedané nič, ale predsa len sa objavilo pár informácii. Podľa neznámych zdrojov bude prvý Xiaomi notebook predstavený už začiatkom budúceho roku a jeho hlavný súper by mal byť Macbook od Applu. Keďže vieme, že Xiaomi dokáže spojiť high-end parametre s kvalitnou konštrukciou za rozumnú cenu, je veľmi pravdepodobné, že sa bude notebook predávať rovnako dobre alebo aj lepšie ako smartfóny.

xiaomi laptop

Čo sa týka operačného systému, tak tu je veľká neznáma. Xiaomi nedávno predstavilo novú verziu ich MIUI, ktorá ponúka hlbokú prispôsobiteľnosť, takže by nebol problém spraviť verziu na notebooky. Xiaomi má dobré vzťahy aj s Microsoftom, ktoré naviazali pri tvorbe Windows 10 pre známy Xiaomi Mi4. Je teda otázne, pre ktorý OS sa rozhodnú. Na zahodenie nie je ani Dual-boot možnosť. Bohužiaľ, ani jedna informácia v tomto článku nie je potvrdená, takže neberte to úplne vážne, keďže sa môže všetko zmeniť.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]