Na internete sa už objavujú prvé špekulácie ohľadom novej verzie telefónu Samsung Galaxy Note 9. Aj keď jeho vydanie je ešte stále v nedohľadne, poďme si zhrnúť, ako by mal Note 9 vyzerať.

Dizajn

Zatiaľ nie sú dostupné žiadne uniknuté fotografie, ale môžeme predpokladať, že dizajn zariadenia bude vychádzať z dizajnu série Galaxy S. Ak je to pravda, potom Note 9 bude mať kovový rám a sklenenú zadnú časť telefónu. Chýbať nebude certifikácia odolnosti IP68.

Najväčšou zmenou oproti terajšej verzii by mohol byť snímač odtlačkov prstov. Ten by sa mohol premiestniť pod fotoaparát, ale čoraz výraznejšie sa hovorí aj tom, že môže byť integrovaný priamo v displeji. Nemal by chýbať ani 3,5mm jack, čo je už v novších vlajkových lodiach skôr výnimkou. V balení by potom nemali chýbať slúchadlá AKG. Samozrejme, výrobca môže prekvapiť a zariadenie odlíšiť od svojich súrodencov výraznejšie.

Zobraziť celú galériu (0)
Matúš Mitro/FonTech
Špecifikácia

Predpokladáme, že Samsung vo svojom vlajkovom zariadení použije to najlepšie, čo je na trhu dostať a to je momentálne procesor Snapdragon 845 párovaný so 6GB pamäte. Tak ako po minulé roky, aj teraz sa môže výrobca rozhodnúť vydať dve verzie, kde by využil aj svoj procesor Exynos 9810. Kapacita úložiska by nemala klesnúť pod 64 GB.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot/Youtube/JerryRigEverything

Čo sa týka displeja, ten by mal narásť minimálne a to na 6,38 palca a aj rozlíšenie displeja by malo zostať na úrovni 2960 x 1440 pixelov. Niektoré dohady však hovoria až o 4K rozlíšení. Kamera by mala ostať v duálnom nastavení na zadnej strane, premenlivá clona ostane, očakávať však môžeme lepšie šošovky a nové možnosti v nahrávaní videa či ponúknutých funkciách. Batéria by sa mala zväčšiť, konkrétne na 3850 mAh. Telefón bude bežať na Androide 8.1, nad ktorým bude nadstavba od Samsungu ako sme už zvyknutí.

Cena a uvedenie

Špekuluje sa, že nový Note 9 by mohol uzrieť svetlo skôr ako koncom augusta 2018 a do predaja ísť o 14 dní po uvedení. Dohady sú založené na tom, že Samsung začal produkovať OLED displeje pre zariadenie o dva mesiace skôr, ako to urobil pri poslednej verzii a chce predbehnúť konkurenčný Apple, ktorý bude v septembri pravdepodobne predstavovať nové iPhony. Dočkáme sa Galaxy Note 9 už v júli?

Posledná verzia telefónu stála pri uvedení 930 dolárov. Pokiaľ budeme uvažovať o tejto cene ako záchytného bodu, môžeme skoro s určitosťou povedať, že Note 9 nebude lacnejší, ale naopak, očakáva sa vyššia cena.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú