S Nokiou je to ako na hojdačke. Kedysi neohrozený výrobca telefónov, ktorého zariadenia sa predávali v ohromných množstvách,  zažil po nástupe Androidu veľký úpadok. Po rokoch trápenia a následnom využívania platformy Windows Mobile, sa však postupne dostáva ‚‚späť do hry’’ a darí sa jej.

Súčasné modelové portfólio Nokie pokrýva požiadavky každého zákazníka. Od toho, ktorý stále túži po tlačidlovom telefóne, až po takých, ktorí žiadajú od smartfónu vysoký výkon. Aktuálna vlajková loď Nokia 8 však bola predstavená v septembri minulého roka, preto internetom kolujú rôzne informácie, koncepty a rendery, ako bude vyzerať jej nástupca.

Nokia X s netradičným ‚‚výrezom’’

Po tom, čo spoločnosť Apple predstavila iPhone X, spustila vlnu opičenia sa, keď mnoho ďalších výrobcov pridalo túto vymoženosť svojím vlajkovým lodiam. Výnimkou by podľa najnovšieho konceptu nemusela byť ani Nokia, ktorá však výrez v displeji poňala v trochu inom svetle. Nenachádza sa v strede, ako je tomu zvykom pri iných výrobcoch, ale tiahne sa od reproduktora smerom k pravému hornému rohu. Vzhľadom na farebné odlíšenie a spôsob jeho vyhotovenia, by sa dal nazvať skôr dizajnérskym prvkom, nakoľko žiadnu inú funkciu nezastáva, pretože displej siaha len po jeho okraj.

Ide tak o niečo nové, čo sa líši od ostatných smartfónov. Aj keď ide len o fanúšikovský návrh, nemusí byť až tak ďaleko od pravdy. Nokia 8 získala za svoj dizajn niekoľko ocenení a to právom. Celkovo smartfóny značky vyzerajú veľmi dobre a rovnako sviežo pôsobí aj tento koncept. Ak ide o výbavu, nebude chýbať najnovší hardvér, duálny fotoaparát Carl Zeiss, stereo reproduktory, 3,5 mm jack či USB type-C. Vyhotovenie je v niekoľkých farebných prevedeniach, ktoré tiež nie sú veľmi typickými pre vlajkové lode. Čo na tento koncept hovoríš ty? Ak by šlo o skutočný smartfón, dal by si mu šancu?

Všetky fotografie nájdeš v galérií

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom