V dnešnej dobe smartfónov sa stále nájdu ľudia, ktorí preferujú klasický tlačidlový telefón. Takéto zariadenie síce nemá množstvo smart funkcií, ale väčšinou prináša obrovskú výdrž batérie a bezkonkurenčne nízku cenu. Ako informuje portál Gizchina, práve takáto je nová Nokia 5310 XpressMusic.

Nový telefón od Nokie vychádza zo staršieho a nesmierne populárneho modelu XpressMusic. Podľa vzoru legendy si novinka zachovala farebné prevedenia, a teda sú dve a môžu byť kombináciou čiernej a červenej, alebo bielej a červenej farby.

Nokia

Od svojho predchodcu si nová Nokia tiež ponechala bočné tlačidlá na ovládanie hudobného prehrávača, ktoré sa nachádzajú na pravej strane. Na ľavej za nachádzajú tlačidlá na ovládanie hlasistosti.

Portál GSMarena ďalej píše, že telefón je vybavený zadnou VGA kamerou a 2.4″ QVGA displejom. Displej je v tomto prípade oproti prvej verzii XpressMusic väčší o 0,3-palcov. Predná kamera samozrejme v tomto zariadení absentuje.

Nokia

Miernym sklamaním môže byť iba 16 MB interné úložisko, ktoré sa však dá rozšíriť pomocou pamäťovej microSD karty až do kapacity 32 GB. Nakoľko však ide o hudobný telefón, interné úložisko mohlo byť podstatne vyššie, bez pamäťovej karty si tak veľa hudby používateľ neužije.

Čo však určite poteší, je dvojica stereo reproduktorov, ktoré sú umiestnené na prednej strane. Predpokladáme, že zvuk z nich bude dostatočne hlasitý a kvalitný. Samozrejmosťou je aj prítomnosť 3.5 mm audio jacku.

Priamo v telefóne je rovnako zabudovaný FM prijímač a Nokia 5310 dostala aj Bluetooth 3.9, vďaka ktorému si k nej používateľ môže pripojiť bezdrôtové slúchadlá či reproduktory. Treba podotknúť, že nová Nokia dokáže pracovať iba v rámci 2G sietí a podporuje DualSIM funkcionalitu.

Nokia

Dominantou je však batéria, ktorá dosahuje kapacitu 1200 mAh, čo by malo stačiť na 7,5 hodiny nepretržitého hovoru, alebo 22 až 30 dní v pohotovostnom režime. Novinka príde na trh už tento mesiac s cenovkou 39 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom