O vlajkovej lodi Nokie sa šepká už poriadne dlho, no oficiálneho predstavenia stále niet. Najnovšie informácie z Číny však odkrývajú ďalšie zaujímavé vlastnosti.

Na verejnosť sa dostali dve fotografie, ktoré čiastočne odkrývajú dizajn i špecifikácie pripravovanej Nokie 8. Tie však obsahujú nápisy v čínštine, ktoré hovoria o prítomnosti skenera dúhovky oka a samotnom názve smartfónu. Dizajn sa tentokrát voči predošlým únikom poriadne zmenil, pričom mu dominujú úzke rámiky okolo displeja a duálny fotoaparát umiestnený v ľavom rohu zadnej strany. Najväčšou zaujímavosťou je teda skener dúhovky oka, ktorý ponúkal napríklad minuloročný Galaxy Note 7 či súčasné Galaxy S8-čky. Spoľahlivosť ale nie je práve najlepšia a je otázne, ako bude fungovať v podaní Nokie.

Nokia 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

nokia 8zdroj fotografie: CNMO

Na prednej strane Nokie 8 by sa mal nachádzať 5.3-palcový QuadHD displej a o výkon sa postará procesor Snapdragon 835 v spojení so 4/6 GB pamäťou RAM a 64 GB úložiskom. Spomínaný duálny fotoaparáty by zas mali tvoriť dva 13 MPx snímače. Očakávaná cena tohto high-endu je približne 699 dolárov (613 €), čo by bola pomerne odvážna suma. Cena podobne vybavenej S8-čky totiž začína na úrovni 604 € a existujú aj ďalšie lacnejšie alternatívy, ako napríklad Xiaomi Mi6 za 353 €. Áno, Nokia 8 síce zrejme ponúkne plné LTE a perfektne optimalizovaný čistý Android, ale s takouto cenou by to mala medzi konkurenciou naozaj ťažké.

nokia 8zdroj fotografie: CNMO

Spoločnosť HMD Global, vlastník a správca Nokie, navyše oznámil partnerstvo so spoločnosťou Zeiss. Najväčšiu slávu s optikou Zeiss zažili slávne Nokie série N z roku 2005. Po niekoľkých rokoch sa tak smartfóny značky Nokia s takýmito fotoaparátmi opäť začnú množiť. Kedy by však mal prísť prvý produkt zo spolupráce týchto dvoch spoločností, zatiaľ nie je známe. Na Nokiu 8 je zrejme ešte priskoro, ale na budúce smartfóny sa určite teší nejeden pamätník starších Nokií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom