Od znovuzrodenej „fínskej“ Nokie sme od začiatku tohto roka mohli vidieť už niekoľko modelov. Stále jej však v katalógu chýba vlajková loď, no to sa už čoskoro môže zmeniť s príchodom modelu Nokia 8. O nej teraz unikli ďalšie detailné informácie, ako aj to, že by mohla byť predstavená už o niekoľko dní. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po predstavení modelov Nokia 3, 5 a 6 sa zdá, že pre spoločnosť nadišiel čas predstaviť po dlhých rokoch nečinnosti aj svoju novú vlajkovú loď. Doteraz sme čítali chýry aj o Nokii 9, ale je to Nokia 8, ktorú zrejme na scéne uzrieme ako prvú. Taktiež sa vyjasnili špekulácie ohľadom označenia TA-1004. To malo patriť prvému spomínanému z dvojice, no teraz je isté, že patrí pripravovanej 8-čke. Očakáva sa, že prinesie aktuálne najvýkonnejší procesor Snapdragon 835, ktorý bude zárukou poriadneho výkonu. S ním bude spolupracovať operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB a pre osobné súbory dostane používateľ 64 GB interné úložisko.

Koncept Nokie 8

zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/Phone Designer

Nenechaj si ujsť
Nové Nokie 9, 8, 7 a 2 prinesú ten najvyšší výkon vo svojej kategórii. Vďaka týmto procesorom 

Nebude zaostávať ani v podpore DualSIM funkcionality. Jej pýchou bude taktiež kvalitná 5,3″ obrazovka s QHD rozlíšením. Po spojení Nokie so spoločnosťou Carl Zeiss sa hovorí aj o využití tejto optiky v nadchádzajúcej vlajkovej lodi, ktorá tiež dostane duálny fotoaparát. Okrem toho príde na svet až v štyroch farebných verziách.

Veľmi dobrá cena!

Zákazník si tak bude môcť vybrať modrú, oceľovú sivú, zlato-modrú alebo zlato-medenú, pričom cena každej z nich by ani u nás v Európe nemala presiahnuť hranicu 600 €. O tom, ako by mohla nová Nokia 8 vyzerať, sme sa mohli doteraz presvedčiť na niekoľkých uniknutých fotografiách či videách.

Predstavenie už za rohom

Ak sú správy o predstavení do konca augusta pravdivé, môžeme vlajkovú loď znovuzrodenej Nokie očakávať naozaj kedykoľvek. Zatiaľ však zo strany výrobcu nebolo nič oficiálne potvrdené, a tak nám neostáva nič iné, iba čakať. Nová „čínska“ spoločnosť však od svojho vstupu do sveta smartfónov odvádza skutočne dobrú prácu.

Pokiaľ ale chce medzi silnou konkurenciou preraziť, predstavenie musí byť skvelo načasované. Vyššie spomínaná výbava Nokie 8 má skutočne potenciál zaujať mnoho zákazníkov a v prípade prepracovaného dizajnu tak má tento nováčik veľké šance na úspech. Vlastníš alebo plánuješ kúpu niektorej z nových Nokií?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
9%
Páči sa mi to
21%
Chcem to
44%
Mám to
12%
Nepáči sa mi to
12%
Neznášam to
3%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • lukino86

  no ešte tu nemáme ani tie nokie čo už mali byť dávno… nejako dosť meškajú

 • roxi

  LG G6 kupim za 450€ a mozno je to aj lepsi mobil …

 • Ufrflanec

  Podľa mňa ta nokia úplne vľavo nie je modrá farba ale lesklá čierna a len niečo modré sa odráža v pozadí.

 • Sicarios

  Kde je ta dobra cena ??? ako spomina kolega nizsie, G6 od 450€, S8 od 595€. a na internetovych bazaroch idu S8cky uz od 500€. Keby stala 399€ tak je to zaujimava cena.

 • Sicarios

  Kde je ta dobra cena ? ako spomina kolegy nizsie G6 tka ide od 450€. S8cka ide od 595€. Na bazaroch – ceny za nove za S8 uz od 500€. Keby ta nokia stala 399€ tak by to mozno malo sancu..ale za 600 ? ….tejto firme novej “ nokii “ davam tak 1-2roky na trhu kym to zabalia.

  • Matej Kolek

   presne tak.