Od znovuzrodenej „fínskej“ Nokie sme od začiatku tohto roka mohli vidieť už niekoľko modelov. Stále jej však v katalógu chýba vlajková loď, no to sa už čoskoro môže zmeniť s príchodom modelu Nokia 8. O nej teraz unikli ďalšie detailné informácie, ako aj to, že by mohla byť predstavená už o niekoľko dní. 

Po predstavení modelov Nokia 3, 5 a 6 sa zdá, že pre spoločnosť nadišiel čas predstaviť po dlhých rokoch nečinnosti aj svoju novú vlajkovú loď. Doteraz sme čítali chýry aj o Nokii 9, ale je to Nokia 8, ktorú zrejme na scéne uzrieme ako prvú. Taktiež sa vyjasnili špekulácie ohľadom označenia TA-1004. To malo patriť prvému spomínanému z dvojice, no teraz je isté, že patrí pripravovanej 8-čke. Očakáva sa, že prinesie aktuálne najvýkonnejší procesor Snapdragon 835, ktorý bude zárukou poriadneho výkonu. S ním bude spolupracovať operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB a pre osobné súbory dostane používateľ 64 GB interné úložisko.

Koncept Nokie 8

zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/Phone Designer

Nenechaj si ujsť
Nové Nokie 9, 8, 7 a 2 prinesú ten najvyšší výkon vo svojej kategórii. Vďaka týmto procesorom 

Nebude zaostávať ani v podpore DualSIM funkcionality. Jej pýchou bude taktiež kvalitná 5,3″ obrazovka s QHD rozlíšením. Po spojení Nokie so spoločnosťou Carl Zeiss sa hovorí aj o využití tejto optiky v nadchádzajúcej vlajkovej lodi, ktorá tiež dostane duálny fotoaparát. Okrem toho príde na svet až v štyroch farebných verziách.

Veľmi dobrá cena!

Zákazník si tak bude môcť vybrať modrú, oceľovú sivú, zlato-modrú alebo zlato-medenú, pričom cena každej z nich by ani u nás v Európe nemala presiahnuť hranicu 600 €. O tom, ako by mohla nová Nokia 8 vyzerať, sme sa mohli doteraz presvedčiť na niekoľkých uniknutých fotografiách či videách.

Predstavenie už za rohom

Ak sú správy o predstavení do konca augusta pravdivé, môžeme vlajkovú loď znovuzrodenej Nokie očakávať naozaj kedykoľvek. Zatiaľ však zo strany výrobcu nebolo nič oficiálne potvrdené, a tak nám neostáva nič iné, iba čakať. Nová „čínska“ spoločnosť však od svojho vstupu do sveta smartfónov odvádza skutočne dobrú prácu.

Pokiaľ ale chce medzi silnou konkurenciou preraziť, predstavenie musí byť skvelo načasované. Vyššie spomínaná výbava Nokie 8 má skutočne potenciál zaujať mnoho zákazníkov a v prípade prepracovaného dizajnu tak má tento nováčik veľké šance na úspech. Vlastníš alebo plánuješ kúpu niektorej z nových Nokií?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom