Nedávno prestavené modely Nokia 3, 5 a 6 možno nesplnili očakávania tých najnáročnejších používateľov na výkon, no Nokia tento rok ešte neskončila. V rukáve má nachystané má ďalšie esá.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Už v najbližších mesiacoch sa dočkáme predstavenia nových smartfónov legendárneho fínskeho výrobcu. Nasvedčujú tomu aj najnovšie úniky, ktoré upresňujú špecifikácie modelov Nokia 7 a Nokia 8. Jedná sa zatiaľ iba o „pracovné“ označenia a po predstavení môžu niesť iný názov. Isté však je, že pôjde o zariadenia vyššej strednej triedy. Hovorí sa aj o použití najnovšieho 8-jadrového čipsetu Snapdragon 660, ktorý sa skladá zo štvorice výkonnejších jadier Cortex-A73 a štvorice menej výkonných Cortex-A53.

Nokia 8
Zdroj fotografie: Concept Creator

Najnovšia Nokia 6 na Slovensku

Podľa dostupných informácií bude jeden z vyššie spomínaných smartfónov vybavený menším displejom s FullHD rozlíšením. Druhý z nich zase ponúkne väčší displej s QuadHD rozlíšením (2560 x 1440 pixelov). V oboch prípadoch by mali byť okolo displejov veľmi úzke rámiky, pričom zobrazovacie plochy budú vsadené do luxusného kovového tela. Zadné fotoaparáty budú odlišné ako snímačmi, tak aj dizajnovým spracovaním.


Zdroj fotografie: Concept Creator

Nenechaj si ujsť
Snapdragon 660 v AnTuTu: Smartfóny strednej triedy po novom s výkonom high-endov!

Pri Nokii 8 sa dokonca hovorí o použití optiky od známej nemeckej spoločnosti Carl Zeiss, ktorá je pomenovaná po svojom zakladateľovi Carlovi Zeissovi. Ten už v roku 1846 vyrábal kvalitné optické zariadenia s vlastnými inováciami v tejto oblasti. Jeho firma je doteraz synonymom kvality a presnosti. Nokia už v minulosti s touto spoločnosťou úspešne spolupracovala na mobilných telefónoch, ktoré fotografickými schopnosťami vynikali. Bude zaujímavé sledovať, čo tieto dve legendy spolu vymyslia a aký produkt z toho vznikne. Určite sa máme na čo tešiť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
11%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
4%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]