banner-redmi-4
Po nespočetnom množstve špekulácií a dohadov o prvom Android smartfóne legendárnej Nokie, výrobca svetu ukázal svoj prvý počin. Nokia 6 je určite zaujímavým smartfónom so zaujímavým hardvérom, ktorý bol teraz otestovaný v prvých testoch výkonu.

Predaj najnovšieho Nokia smartfón v Číne odštartoval už včera, 11.1.2017, a Nokia 6 sa tak dostáva do prvých čínskych redakcií. Tie už stihli novinku nielen nafotiť, ale aj otestovať v prvých benchmarkoch. Konkrétne poznáme skóre z populárneho AnTuTu, kde prvý Android smartfón od Nokie dosiahol skóre okolo 45 500 bodov. Hrubý výkon Noie 6 bol otestovaný aj v aplikácii Geekbench, kde v jednojadrovom teste dosiahla 639 bodov. Test viacerých jadier poukazuje na výsledok 2694 bodov. Rovnaký výkon ponúka napríklad čínske Xiaomi Redmi 4, ktoré narozdiel od Nokie 6 stojí približne o 110 € menej. Aktuálna čínska cena smartfónu fínskej značky je 1699 juanov, teda 230 €.

nokia-6-antutu
zdroj fotografie: Weibo

Kúpiť Xiaomi Redmi 4 za skvelých 118 €

Zrejme najväčším sklamaním Nokie 6 je použitý procesor. Nokia zvolila low-endový Snapdragon 430, ktorý nájdeme v tých najlacnejších čínskych smartfónoch. Na druhej strane, ostatné špecifikácie Nokie 6 sú akoby z druhého sveta. 4 GB RAM pamäť, FullHD displej, 64 GB vnútorná pamäť, 16 MPx fotoaparát či rýchle nabíjanie batérie Quick Charge 3.0. Sme veľmi zvedaví, akú cenovku Nokia nastaví pre európsky trh.

nokia-6-geekbnech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom