banner-redmi-4
Na veľkolepý návrat legendárnej fínskej Nokie čakalo a stále čaká množstvo fanúšikov. Aj keď Nokia už predstavila svoj prvý smartfón, najväčšie a najzaujímavejšie novinky prinesie o niekoľko týždňov na MWC 2017 v Barcelone.  

Podobne ako ostatní výrobcovia, aj Nokia zisťuje záujem o svoj najnovší smartfón pomocou registrácií jeho kúpu. Nokia 6 sa dá zatiaľ rezervovať len v Číne, kde je o novinku veľký záujem. Rezervácie na kúpu Nokie 6 boli spustené len pred dvomi dňami, no výrobca už eviduje viac ako 450 000 záujemcov o ich prvé zariadenie po veľmi dlhej dobe. Nokia očakáva, že toto číslo sa ešte zvýši, keďže do konca registrácií zostávajú ešte štyri celé dni. Prvý bleskový predaj Nokie 6 bude spustený 19. januára, kedy sa ukáže reálny záujem o tento smartfón.

nokia-6-rezervacie-1
zdroj fotogragie: Weibo Nokia

Nokia 6 prichádza s 5,5″ FullHD IPS displejom, osemjadrovým Snapdragon 430 procesorom, až 4 GB RAM pamäťou, 64 GB vnútornou pamäťou, slotom pre microSD karty, 16 MPx zadným fotoaparátom s clonou f/2.0, 8 MPx prednou kamerou, 3000 mAh batériou či Androidom 7.0 Nougat. Čínska cena Nokie 6 bola stanovená na 1699 juanov, čo je v prepočte niečo cez 230 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom